Czwartkowy Przegląd Prasy

TP straci 240 mln zł rocznie na zmianie prawa... Streżyńska chce uregulować rynek usług prepaid... Microsoft rządzi netbookami... Cyberprzestępcy włamali się do amerykańskiej sieci energetycznej... Elektroniczne księgi coraz częściej zawodzą... Szerokopasmowy Internet we wszystkich gminnych bibliotekach...

COMPUTERWORLD

Jak wyjść z kryzysu...... pokazuje przykład firmy Sygnity, która po dwóch latach walki z zadłużeniem, przerostem zatrudnienia i problemami organizacyjnymi wychodzi na prostą i planuje akwizycje.

http://p1.idg.pl/r/4c6a9

Kto bada polską e-administrację?Katedra Informatyki Gospodarczej Szkoły Głównej Handlowej przygotowuje opracowanie "Who is who w polskiej nauce w obszarze e-administracji oraz e-zdrowia".

http://p1.idg.pl/r/1f8b3

Centrum Projektów Informatycznych MSWiA podpisało pierwszą umowę ramowąDotyczy ona współpracy z konsorcjum firm Comarch, CA Services i PWC Polska. Przedmiotem umowy jest określenie warunków udzielania i realizacji zamówień na świadczenie usług doradczych w zakresie realizowanych przez CPI projektów.

http://p1.idg.pl/r/06d41

RZECZPOSPOLITA

Elektroniczne księgi coraz częściej zawodząPrzez większość dnia nie działała dzisiaj elektroniczna księga wieczysta. To nie pierwsza awaria w tym roku.

http://www.rp.pl/artykul/4,288549_Elektroniczne_ksiegi_coraz_czesciej_zawodza.html

TP powalona na deskiUKE wygrał w senacie batalię o zmianę prawa. TP straci na niej 240 mln zł rocznie. Zapowiada już odwołanie się do Komisji Europejskiej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,288753_TP_powalona_na_deski.html

Microsoft rządzi netbookamiProducent oprogramowania ogłosił, że 96 proc. tanich laptopów sprzedanych w USA w lutym wyposażonych jest w Windows.

http://www.rp.pl/artykul/9211,288651_Microsoft_rzadzi_netbookami.html

GAZETA PRAWNA

Czy to koniec darmowych informacji w sieci?Wydawcy prasy na całym świecie szukają pomysłów na wzrost przychodów. Jednym z nich jest pobieranie opłat za coraz większą liczbę treści trafiających do Internetu. Zbliża się koniec całkowicie darmowej informacji w sieci.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/310216,czy_to_koniec_darmowych_informacji_w_sieci.html

GAZETA WYBORCZA

Prepaid, czyli gdzie są moje pieniądze?Rynek telekomunikacyjnych usług prepaid wymaga ustalenia nowych zasad - apeluje prezes UKE. Chodzi o to, by niewykorzystane na czas pieniądze nie przepadały bezpowrotnie.

http://wyborcza.pl/1,75248,6482185,Prepaid__czyli_gdzie_sa_moje_pieniadze_.html

TP SA bawi się z nami w głuchy telefonTelekomunikacja Polska płaci co miesiąc trzydziestu tysiącom osób po 50 zł. Za co? Za to, że... nie mają telefonu.

http://wyborcza.pl/1,82244,6482675,TP_SA_bawi_sie_z_nami_w_gluchy_telefon.html

Cyberatak na sieci energetyczneChińscy i rosyjscy cyberprzestępcy włamali się do amerykańskiej sieci energetycznej. Pozostawili po sobie oprogramowanie, które mogło posłużyć do zakłócenia pracy całego systemu.

http://wyborcza.pl/1,82244,6482232,Cyberatak_na_sieci_energetyczne.html

PULS BIZNESU

Szerokopasmowy Internet we wszystkich gminnych bibliotekachW ramach programu ministra kultury "Biblioteka +", do końca roku 2009 lub na początku roku 2010, we wszystkich gminnych bibliotekach w Polsce powinien być dostępny szerokopasmowy Internet - poinformował dyrektor Instytutu Książki, Grzegorz Gauden.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=976602fa-0a46-4ba2-9a12-6d4f6a0da22e

MSPStandard

CUDA i superkomputeryMoc mikroprocesorów kart graficznych (GPU) jest tak duża, że w przyszłości mają szansę zastąpić w superkomputerach architekturę x86.

http://p1.idg.pl/r/15db2