Czwartkowy Przegląd Prasy

Darmowy Internet już w tym roku... Era i Plus bronią swoich tajemnic... Sygnity sprzeda, połączy i być może dokupi... Koniec zastoju w handlu domenami... UKE czeka na opinię UOKiK w sprawie przetargu na telewizję mobilną... Każdy złoży PIT-37 przez sieć?...

COMPUTERWORLD

CeBIT 2009Zobacz krótki przegląd nowości produktowych.

http://p1.idg.pl/r/68037

Co się dzieje w Hanowerze?Gorące premiery czy zwykła nuda? Zobacz nasz fotoblog.

http://p1.idg.pl/r/8ce20

.NET sięgnie poza WindowsBrak jest wersji .NET dla innych systemów niż Windows. Novell stworzył jednak alternatywę w postaci Mono 2.0, niezależnej od sprzętu, implementacji open source tego środowiska.

http://p1.idg.pl/r/4a45d

Sygnity sprzeda, połączy i być może dokupiDo sprzedaży przeznaczone zostały dwie spółki geodezyjne. Sygnity zostawia sobie natomiast kompetencje z zakresu GIS, na bazie których planuje wprowadzać nowe produkty i usługi.

http://p1.idg.pl/r/b9542

RZECZPOSPOLITA

Darmowy Internet już w tym rokuWiększość operatorów jest zainteresowana udziałem w projekcie UKE. Ale mają też wątpliwości.

http://www.rp.pl/artykul/67344,271859_Darmowy_Internet_juz_w_tym_roku.html

Era i Plus bronią swoich tajemnicCzy prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej mógł uchylić zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa operatorów telefonii komórkowej? Rozstrzygnie to Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

http://www.rp.pl/artykul/4,271755_Era_i_Plus_bronia_swoich_tajemnic_.html

GAZETA WYBORCZA

Każdy złoży PIT-37 przez sieć?Zeznanie podatkowe za 2008 r. będzie można złożyć przez internet. Bez tzw. bezpiecznego podpisu elektronicznego - obiecuje Ministerstwo Finansów. Zamiast podpisu potrzebna będzie... kwota przychodu z 2007 r.

http://wyborcza.pl/1,82244,6346032,Kazdy_zlozy_PIT_37_przez_siec_.html

GAZETA.PL

Streżyńska: czekamy na opinię UOKiK w sprawie przetargu na telewizję mobilnąUrząd Komunikacji Elektronicznej wyłoni zwycięzcę przetargu na operatora telewizji mobilnej (dostępnej m.in. w telefonach komórkowych) po otrzymaniu opinii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6345221,Strezynska__czekamy_na_opinie_UOKiK_w_sprawie_przetargu.html

PULS BIZNESU

Koniec zastoju w handlu domenamiNa początku tego roku doszło do kilku wysoko wycenianych transakcji. Za domenę Fly.com trzeba było zapłacić 1,8 mln USD. Są też polskie akcenty. Poland.net poszło za niecałe 30 tys. USD.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=e97dcde8-40e4-414b-bc29-6248f9f62618

MSPStandard

Klauzula na potwierdzenieJaki jest sens stosowania osobnych oświadczeń o zobowiązaniu do nieujawniania poufnych informacji?

http://p1.idg.pl/r/9ba04

INFORMATIONStandard

Razem z biznesemStrategiczna Karta Wyników umożliwia jednoznaczne powiązanie strategii IT ze strategią biznesową firmy. Wymusza ustalenie odpowiednich miar, pozwalających ocenić skuteczność zaspokajania potrzeb firmy.

http://p1.idg.pl/r/fb337