Czwartkowy Przegląd Prasy

Asseco Business Solutions z portfelem zamówień wartym prawie 90 mln zł... Chiński dostawca podbija polskie telekomy... TP obniża ceny połączeń ze stacjonarnych na komórki... Serwisy oferujące filmy na życzenie zyskują użytkowników... Firmy skarżą się na ograniczenia w handlu internetowym... Google poparł KE w sporze z Microsoftem...

COMPUTERWORLD

Zdalnie sterowanePolskie miasta coraz chętniej sięgają po rozwiązania IT. Pomagają one walczyć z korkami, sprawniej zarządzać komunikacją miejską, czy wreszcie - obniżać rachunki za oświetlenie ulic.

http://p1.idg.pl/r/c008f

HP będzie sprzedawał i wspierał Sun SolarisDwóch konkurentów na rynku sprzedaży serwerów - HP i Sun - podpisało porozumienie dotyczące dystrybucji systemu Solaris 10.

http://p1.idg.pl/r/ade45

RZECZPOSPOLITA

Domowe kino z InternetuSerwisy internetowe oferujące filmy na życzenie szybko zyskują użytkowników. Na razie nie mogą równać się z tradycyjnymi wypożyczalniami wideo, ale dystrybutorzy filmów spodziewają się, że staną się ich konkurencją w ciągu kilku najbliższych lat.

http://www.rp.pl/artykul/67344,268507_Domowe_kino_z_Internetu.html

Przedsiębiorcy chcą złagodzenia sankcji za łamanie praw konsumentów Firmy skarżą się na ograniczenia w handlu internetowym i wysokie kary za stosowanie niedozwolonych klauzul w umowach z klientami.

http://www.rp.pl/artykul/55660,268114_Przedsiebiorcy_chca_zlagodzenia_sankcji.html

GAZETA PRAWNA

Internet z komórki w domu daje ulgęPodatnicy, którzy płacą za Internet w telefonie komórkowym lub z laptopa, mogą skorzystać z ulgi internetowej. Aby odliczyć od dochodu w PIT wydatki na sieć, Internet musi być używany tylko w miejscu zamieszkania. Gdy fiskus skontroluje podatnika, to będzie on musiał udowodnić, że używał telefonu lub laptopa w domu.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/115855,internet_z_komorki_w_domu_daje_ulge.html

TP: na komórkę 30 proc. taniej1 marca Telekomunikacja Polska obniża do 40 gr za minutę cenę rozmowy z telefonu stacjonarnego do sieci komórkowych dla klientów indywidualnych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/115886,tp_na_komorke_30_proc_taniej.html

GAZETA WYBORCZA

Google chce dopiec Microsoftowi na unijnym froncieInternetowy gigant poparł Komisję Europejską w jej najnowszym sporze z Microsoftem o przeglądarkę Internet Explorer.

http://wyborcza.pl/1,75248,6319964,Google_chce_dopiec_Microsoftowi_na_unijnym_froncie.html

PULS BIZNESU

Chiński dostawca podbija polskie telekomyKryzys to szansa dla Huawei, drapieżnego dostawcy z Azji Wschodniej. Jego atut to cena. Niska cena.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=313e8842-900e-4e14-b302-7a691d9f5242

PARKIET

Asseco Business Solutions - portfel zamówień wart prawie 90 mln złotychNa dziś firma nie odczuwa żadnych negatywnych skutków spowolnienia gospodarczego.

http://www.parkiet.com/artykul/26,784957_Asseco_Business_Solutions_Portfel_zamowien_wart_prawie_90_mln_zlotych.html

MSPStandard

Zagrożenia i zabezpieczeniaKażdy komputer podłączony do Internetu powinien mieć zainstalowany system ochrony antywirusowej. Często padają one jednak ofiarą ataków kombinowanych, przeprowadzanych za pomocą programów szpiegowskich.

http://p1.idg.pl/r/70cfb

ITPartner

Czy nastąpi koniec projektu OpenOffice?Takie pytanie można zadać sobie po tym, co napisał w swoim blogowym wpisie Michael Meeks, inżyniera Novella oddelegowanego do pracy nad nim cytowany przez portal JakiLinux.org.

http://p1.idg.pl/r/eba37