Czwartkowy Przegląd Prasy

Prawo i urzędnicy hamują internet... SAP: Sprzedaż za 316 mln zł... Qumak-Sekom nie zwalnia tempa... Intel na przekór recesji... Mobilking ma dwa tygodnie... Play z nowym inwestorem?.. O sukcesach polskich bioinformatyków... Zmiany w organizacji IT w TP...

COMPUTERWORLD

O sukcesach polskich bioinformatyków...

prowadzonych przez nich badaniach naukowych i wadze pracy zespołowej, szansach polskich naukowców i komercjalizacji ich wyników.

http://p1.idg.pl/r/509e2

BYWALEC

Zmiany w organizacji IT w TP

Wczoraj Rada Nadzorcza spółki zaakceptowała zmiany zaproponowane przez Piotra Muszyńskiego, od paru miesięcy członka zarządu TP ds. operacyjnych. W ramach programu IT Works dokonano analizy dotychczasowej struktury IT oraz procesu wytwórczego, szczególnie złożonego w TP ze względu na skomplikowane środowisko. Dokonano również analizy wielu systemów i ich interakcji.

http://p1.idg.pl/r/4613e

MSPStandard

Analogowo czy po IP

Wkraczająca do wielu firm telefonia internetowa ma wiele zalet, ale czy zawsze ma ona sens? Podpowiadamy kiedy bardziej opłaca się zainstalować klasyczną centralę.

http://p1.idg.pl/r/dfb63

Usługi plus głos

Operatorzy telefonii VoIP są postrzegani głównie w kategoriach oszczędności i niskich stawek połączeń. Oferta usług dodanych jest ciekawa i wykracza poza same rozmowy.

http://p1.idg.pl/r/4ad0c

PARKIET

SAP: Sprzedaż za 316 mln zł

90,1 mln euro wyniosły przychody SAP Polska w 2008 r. Były o 21,7 proc. wyższe niż rok wcześniej.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/641541_SAP:_Sprzedaz_za_316_mln_zl.html (fragmenty artykułu)

Qumak-Sekom nie zwalnia tempa

Zarząd spółki liczy, że przychody w 2009 r. powinny być co najmniej 10 proc. wyższe niż rok temu, a rentowność netto nie zmieni się.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/641540_Qumak-Sekom_nie_zwalnia_tempa.html (fragmenty artykułu)

GAZETA WYBORCZA

Prawo i urzędnicy hamują internet

Bo agresywnie ingeruje w linię nieba - pod tym pretekstem jednemu z operatorów odmówiono instalacji anteny. A polskie prawo jest tak niejasne, że od urzędnika zależy, czy zamiast 30 dni operator na zgodę poczeka nawet kilkanaście miesięcy.

http://wyborcza.pl/1,82244,6262642,Prawo_i_urzednicy_hamuja_internet.html

Intel na przekór recesji

Pomimo globalnej recesji największy producent półprzewodników na świecie Intel Inc. zapowiada zainwestowanie 7 mld dol.w swoje amerykańskie zakłady. Szef spółki Paul Ottelini wezwał swoich kolegów po fachu do podjęcia podobnych kroków.

http://wyborcza.pl/1,82244,6262609,Intel_na_przekor_recesji.html

RZECZPOSPOLITA

Mobilking ma dwa tygodnie

Do końca lutego fundusz Penta Investments chce sprzedać Mobile Entertainment Europe, właściciela wirtualnej sieci komórkowej Mobilking.

http://www.rp.pl/artykul/19417,262124_Mobilking_ma_dwa_tygodnie.html

Play z nowym inwestorem?

Operator czeka na dofinansowanie. Według greckich źródeł może wziąć w nim udział nowy inwestor. Wskazują na fundusze należące do prominentnego armatora.

http://www.rp.pl/artykul/19417,262123_Play_z_nowym_inwestorem_.html