Czwartkowy Przegląd Prasy

TP mocniej zaciśnie pasa... Google bardziej związane z Krakowem... Jastrzębie bierze informatyków... Action odbija się po spadkach... Polsce grożą kary - prezes UKE nie może być zależny od rządu... Hakerzy ukradli dane użytkowników kart kredytowych...

COMPUTERWORLD

Braki w wykształceniu specjalistów IT

Jakich pożądanych przez pracodawców umiejętności brakuje informatykom i jak najlepiej rozwijać ich umiejętności odpowiada raport organizacji CompTIA.

http://p1.idg.pl/r/afdb2

Big Blue monopolistą na rynku komputerów mainframe?

Kalifornijska firma T3 Technologies zarzuca władzom koncernu IBM nadużywanie dominującej pozycji na rynku systemów mainframe. Pozew dotyczy m.in. odmowy sprzedaży systemu operacyjnego z5/OS użytkownikom komputerów mainframe innych producentów. To zaś ma przekładać się na wymierne straty dla klientów.

http://p1.idg.pl/r/1ea32

MSPSTANDARD

W ekologii bez zmian

Zainteresowanie rozwiązaniami Green IT na świecie stabilnie wzrasta. Czy podobną popularnością cieszą się w Polsce?

http://p1.idg.pl/r/e81a6

BYWALEC

Google bardziej związane z Krakowem

Nie dość, że firma przenosi etaty ze Skandynawii pod Wawel to jeszcze duża część projektu Google Android odbywa się w Krakowie.

http://p1.idg.pl/r/452b0

RZECZPOSPOLITA

Jastrzębie bierze informatyków

Potwierdziły się poniedziałkowe informacje "Rz" - Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza nabyć od dotychczasowych wspólników większościowy pakiet udziałów w spółce Centrum Informatyki ROW.

http://www.rp.pl/artykul/19417,251684_Jastrzebie_bierze_informatykow.html

GAZETA PRAWNA

Polsce grożą kary - prezes UKE nie może być zależny od rządu

Prezes UKE będzie wybierany na pięcioletnią kadencję przez Sejm i Senat. Brak precyzyjnych przepisów umożliwi odwołanie prezesa UKE w każdej chwili. UKE skontroluje, czy przedsiębiorcy wykonują obowiązki w zakresie roamingu.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/108986,polsce_groza_kary_prezes_uke_nie_moze_byc_zalezny_od_rzadu.html

GAZETA WYBORCZA

USA - Hakerzy ukradli dane użytkowników kart kredytowych

Hakerzy włamali się do baz danych amerykańskiej firmy rozliczającej transakcje kartami kredytowymi. Media amerykańskie donoszą w środę o kradzieży danych na wielką skalę. Zagrożone mogą być dane wielu milionów ludzi.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6186364,USA___Hakerzy_ukradli_dane_uzytkownikow_kart_kredytowych.html

PULS BIZNESU

TP mocniej zaciśnie pasa

Telekomunikacja Polska zrewiduje przyjętą dwa lata temu strategię. Już teraz wiemy, że zawiesi plany przejęć i będzie oszczędzała jeszcze mocniej niż do tej pory.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=f2e8b1ab-7267-443a-9a53-97c7922f3fda&open=sec

Action odbija się po spadkach

Drugi dzień z rzędu akcje Action odrabiają straty z poprzednich tygodni. We wtorek walory spółki wzrosły o 23,9 proc. Dziś do godz. 13.30. wzrosły o kolejne 14,15 proc., przy obrotach ponad 3,3 mln zł.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=c5b4ac8d-d4fe-4853-831b-9571fee62f79&open=sec