Czwartkowy Przegląd Prasy

TP mocniej zaciśnie pasa... Google bardziej związane z Krakowem... Jastrzębie bierze informatyków... Action odbija się po spadkach... Polsce grożą kary - prezes UKE nie może być zależny od rządu... Hakerzy ukradli dane użytkowników kart kredytowych...

COMPUTERWORLD

Braki w wykształceniu specjalistów ITJakich pożądanych przez pracodawców umiejętności brakuje informatykom i jak najlepiej rozwijać ich umiejętności odpowiada raport organizacji CompTIA.

http://p1.idg.pl/r/afdb2

Big Blue monopolistą na rynku komputerów mainframe?Kalifornijska firma T3 Technologies zarzuca władzom koncernu IBM nadużywanie dominującej pozycji na rynku systemów mainframe. Pozew dotyczy m.in. odmowy sprzedaży systemu operacyjnego z5/OS użytkownikom komputerów mainframe innych producentów. To zaś ma przekładać się na wymierne straty dla klientów.

http://p1.idg.pl/r/1ea32

MSPSTANDARD

W ekologii bez zmianZainteresowanie rozwiązaniami Green IT na świecie stabilnie wzrasta. Czy podobną popularnością cieszą się w Polsce?

http://p1.idg.pl/r/e81a6

BYWALEC

Google bardziej związane z KrakowemNie dość, że firma przenosi etaty ze Skandynawii pod Wawel to jeszcze duża część projektu Google Android odbywa się w Krakowie.

http://p1.idg.pl/r/452b0

RZECZPOSPOLITA

Jastrzębie bierze informatykówPotwierdziły się poniedziałkowe informacje "Rz" - Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza nabyć od dotychczasowych wspólników większościowy pakiet udziałów w spółce Centrum Informatyki ROW.

http://www.rp.pl/artykul/19417,251684_Jastrzebie_bierze_informatykow.html

GAZETA PRAWNA

Polsce grożą kary - prezes UKE nie może być zależny od rząduPrezes UKE będzie wybierany na pięcioletnią kadencję przez Sejm i Senat. Brak precyzyjnych przepisów umożliwi odwołanie prezesa UKE w każdej chwili. UKE skontroluje, czy przedsiębiorcy wykonują obowiązki w zakresie roamingu.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/108986,polsce_groza_kary_prezes_uke_nie_moze_byc_zalezny_od_rzadu.html

GAZETA WYBORCZA

USA - Hakerzy ukradli dane użytkowników kart kredytowychHakerzy włamali się do baz danych amerykańskiej firmy rozliczającej transakcje kartami kredytowymi. Media amerykańskie donoszą w środę o kradzieży danych na wielką skalę. Zagrożone mogą być dane wielu milionów ludzi.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6186364,USA___Hakerzy_ukradli_dane_uzytkownikow_kart_kredytowych.html

PULS BIZNESU

TP mocniej zaciśnie pasaTelekomunikacja Polska zrewiduje przyjętą dwa lata temu strategię. Już teraz wiemy, że zawiesi plany przejęć i będzie oszczędzała jeszcze mocniej niż do tej pory.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=f2e8b1ab-7267-443a-9a53-97c7922f3fda&open=sec

Action odbija się po spadkachDrugi dzień z rzędu akcje Action odrabiają straty z poprzednich tygodni. We wtorek walory spółki wzrosły o 23,9 proc. Dziś do godz. 13.30. wzrosły o kolejne 14,15 proc., przy obrotach ponad 3,3 mln zł.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=c5b4ac8d-d4fe-4853-831b-9571fee62f79&open=sec