Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

NFI Magna Polonia zainteresowany Netią... Najbardziej innowacyjne firmy w Polsce... Internet w pakiecie pozbawia ulgi podatkowej... Reklamie w sieci kryzys niestraszny... Orascom drożeje dzięki wejściu do Korei Południowej... Życzenia będą, ale elektroniczne... Pokolenie YouTube...

COMPUTERWORLD

Nadchodzi zachmurzenieNadeszła idea chmury obliczeniowej, którą postanowił wesprzeć również Microsoft, ogłaszając projekt platformy Azure.

http://p1.idg.pl/r/6337d

Sun wciąż szukaRozwiązaniem problemów finansowych firmy ma być uruchomienie nowego działu sprzedającego produkty wolumenowe - serwery x86, pamięci masowe i oprogramowanie, czyli rozwiązania często dedykowane do firm średniej wielkości.

http://p1.idg.pl/r/5eda8

RZECZPOSPOLITA

Statki, mgła i GPS, czyli innowacje po polskuNajbardziej innowacyjne firmy w Polsce. Siedem spółek otrzymało nagrody "Kamerton innowacyjności 2008".

http://www.rp.pl/artykul/202041,232230_Statki__mgla_i_GPS__czyli_innowacje_po_polsku.html

Reklamie w sieci kryzys niestrasznyW 2011 roku polski rynek reklamy będzie wart ponad 10 mld zł. Najszybciej wciąż rozwijać się będzie Internet - twierdzą analitycy ZenithOptimedia. Stabilnemu wzrostowi przychodów portali mogą zagrozić jedynie aplikacje blokujące reklamy w sieci.

http://www.rp.pl/artykul/67344,232232_Reklamie_w_sieci_kryzys_niestraszny.html

Życzenia będą, ale elektroniczneWolimy zadzwonić do bliskich, zamiast wysłać tradycyjną kartkę pocztową. Prawie jedna trzecia z nas zamierza napisać świątecznego SMS-a.

http://www.rp.pl/artykul/2,232194_Zyczenia_beda__ale_elektroniczne.html

GAZETA PRAWNA

Internet w pakiecie pozbawia ulgi podatkowejPodatnik, który ponosi wydatki na Internet w miejscu zamieszkania, może skorzystać z ulgi internetowej. Aby skorzystać z odliczenia, trzeba posiadać fakturę VAT za usługi internetowe. Jeśli podatnik ma wliczony Internet w pakiet i nie ma tej usługi wyszczególnionej na fakturze, nie skorzysta z ulgi.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/100100,internet_w_pakiecie_pozbawia_ulgi_podatkowej.html

PULS BIZNESU

NFI Magna Polonia wyciąga rękę po NetięŚwieżo upieczony fundusz telekomunikacyjny ma plan za co najmniej 276 mln zł. Tropy prowadzą do funduszy arabskich i Netii. Dawid przejmie Goliata?

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=c650d65a-07ad-439e-bf60-8673ef47505d&open=sec

Orascom drożeje dzięki wejściu do Korei PołudniowejAkcje egipskiego Orascom Telecom zdrożały najmocniej od roku. To reakcja na zbliżające się rozpoczęcie przez spółkę świadczenia usług w Korei Północnej.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=5dae37e5-c2d6-4658-9f02-35605594d290

WPROST

Pokolenie YouTubeO komputerach, emocjach, naprawie rowerów, seksie czy przepisie na najlepszą pastę dowiadują się z sieci. Ufają tylko sobie. Nie chcą się przyglądać światu z perspektywy innych. Nazywają się pokoleniem YouTube.

http://www.wprost.pl/ar/146708/Pokolenie-YouTube/?I=1355