Czwartkowy Przegląd Prasy

Sąd zadecydował o zajęciu części udziałów Tel-Energo w Polkomtelu i NOM, na poczet roszczeń zgłaszanych przez CentralEuropa.com, udziałowca zbankrutowanej Areny.pl.

PARKIET

Akcje Polkomtela i NOM dla komornika

Według nieoficjalnych informacji, sąd wydał decyzję o zajęciu przez komornika 151 tys. akcji Polkomtela i 72 tys. akcji NOM, będących w posiadaniu Tel-Energo. To pierwsza decyzja w procesie wytoczonym Tel-Energo przez CentralEuropa.com, głównego udziałowca zbankrutowanego portalu Arena.pl. O jej upadku przesądziło fiasko oferty publicznej, do czego walnie przyczyniło się wycofanie Tel-Energo podczas zapisów z planów współpracy w ramach spółki E-connections. (s. 1)

TP S.A. zapowiada poprawę wyników w 2002 roku

Zarząd TP S.A. zapowiada 8-proc. wzrost przychodów oraz 30-proc. wzrost wyniku EBITDA w roku 2002. I kwartał br. TP S.A. zamknęła z przychodami w wysokości 3,75 mld zł i zyskiem operacyjnym w wysokości 0,95 mld zł. Przychody grupy wyniosły w tym czasie 4,38 mld zł, a zysk operacyjny 0,84 mld zł. Jednostkowy zysk netto wyniósł 322 mln zł, a skonsolidowany 122 mln zł. (s. 3)

47 mln zł strat Dialogu

KGHM miał w pierwszym kwartale br. 3 mln zł zysku skonsolidowanego. Telefonia Dialog obciążyła wynik netto grupy kwotą 47 mln zł. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Montowni w Szczecinie nic nie grozi

Fuzja HP i Compaqa nie wpływa na funkcjonowanie podszczecińskiej montowni komputerów Compaqa. W Polsce, po połączeniu pracę straci mniej niż 10% zatrudnionych – obecnie w obu firmach pracuje 700 osób. Połączenie polskich oddziałów obu firm dokona się jeszcze do końca bieżącego roku. (s. 3)

PULS BIZNESU

Oracle liczy na sektor publiczny

Kluczowym klientem dla Oracle w Polsce ma być sektor publiczny. Taką opinię wyraził Sergio Giacoletto, wiceprezes Oracle ds. Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Jego zdaniem, poważny potencjał reprezentują także spółki z polskiego sektora energetycznego. (s. 11)