Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Sąd w Deleware oczyścił zarząd HP z zarzutów o niezgodne z prawem zdobywanie zwolenników połączenia tej spółki z Compaq Computer, stawianych przez Waltera Hewletta, członka zarządu rady nadzorczej firmy i spadkobiercę jednego z jej założycieli.

PARKIET

Nerwowa reakcja rynkuZdaniem analityków, akcje TP S.A. nie powinny już spadać po informacji o dokapitalizowaniu przez Skarb Państwa papierami spółki banków państwowych. We wtorek, po ujawnieniu planów SP, akcje firmy straciły 3,6%. Plany rządu zakładają dokapitalizowanie Banku Gospodarstwa Krajowego poprzez wniesiecie do banku 40 mln akcji TP S.A. (s. 1)

Dymisja Bernarda EbbersaBernard Ebbers, dyrektor generalny amerykańskiej firmy telekomunikacyjnej WorldCom zrezygnował ze stanowiska. Ustępując, Ebbers wziął na siebie odpowiedzialność za obecną sytuację finansową firmy, która doprowadziła do 83% przeceny akcji spółki od początku tego roku. Jego stanowisko zajmie dotychczasowy wiceprezes koncernu, John Sidgmore. "Ebbers od pewnego czasu był poważnym obciążeniem dla WorldCom i jego odejście powinno jej wyjść tylko na dobre" - mówi Joe Dvirgilio, analityk Societe Generale. (s. 20)

GAZETA WYBORCZA

Sąd w Deleware zdecydował – Hewllet Packard i Compaq mogą się połączyćSąd w Deleware oczyścił zarząd HP z zarzutów o niezgodne z prawem zdobywanie zwolenników połączenia tej spółki z Compaq Computer, stawianych przez Waltera Hewletta, członka zarządu rady nadzorczej firmy i spadkobiercę jednego z jej założycieli. Tym samym, niepewna sytuacja wokół największej w historii fuzji w branży high-tech została wyjaśniona. (s. 20)

Przyjrzyjmy się kosztomDo lipca w Telekomunikacji Polskiej zostanie przeprowadzony audyt dotyczący ustalania stawek w rozliczeniach międzyoperatorskich. Poinformował o tym Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Badanie przeprowadzi wybrana przez TP S.A. firma audytorska. Przedstawiciele URTiP poinformowali, że Urząd będzie dążył do uporządkowania rynku telefonii stacjonarnej i usunięcia barier w jego rozwoju. Jedną z nich są właśnie "niejasne zasady ustalania stawek rozliczeń międzyoperatorskich". (s. 20)

PULS BIZNESU

Elektrim chce unieważnić dwie umowy z Klesch & Co.Nowe władze Elektrimu zastanawiają się, jak unieważnić umowy podpisane przez poprzedni zarząd z londyńskim doradcą Garym Kleschem. Elektrim winien jest doradcy 12 mln zł (kwota ta pojawiła się na liście wierzytelności w niedawnym postępowaniu układowym, później jednak została z niej zdjęta). Klesch & Co. miał pomóc przy restrukturyzacji finansowej holdingu. (s. 7)