Czwartkowy Przegląd Prasy

Zakończyła się rejestracja akcjonariuszy na kwietniowe NWZA Elektrimu. Bardzo bliski zablokowania NWZA będzie Vivendi, który zarejestrował 15%.

PARKIET

Syndrom Elektrimu

Zamieszanie wokół Elektrimu szkodzi także BRE Bankowi, który agresywnie gra o przejęcie aktywów Elektrimu. W związku z tym tracą na GPW także firmy w których bank ma znaczące udziały: Szeptel, Grupa Onet, Optimus Technologie, a nawet te które kredytuje, jak Impexmetal. (s. 1)

Vivendi górą w Elektrimie?

Zakończyła się rejestracja akcjonariuszy na NWZA Elektrimu, które odbędzie się 10 kwietnia. Głównym punktem obrad jest wybór rady nadzorczej. Uchwały musza być przyjęte większością 75% głosów oddanych. Vivendi, które będzie dążyć do zablokowania NWZA zarejestrowało 15% głosów. Oznacza to, że pragnący zmian BRE i wspierające go podmioty muszą dysponować 45% pakietem udziałów i liczyć na poparcie wszystkich niezrzeszonych. (s. 4)

Brokerzy winią Polpak-T

Średnio 12 razy dziennie biura maklerskie tracą łączność przy transmisji danych na giełdę: według raportu dotyczącego awarii w komunikacji pomiędzy biurami i GPW w ciągu 32 sesji od 1 lutego do 18 marca br. wydarzyły się 382 przypadki utraty łączności. Aż 185 przypadków dotyczyło DM AmerBrokers, które wielokrotnie składało reklamacje do Polpak-T – ostatecznie dom zmienił operatora. (s. 4)

PULS BIZNESU

KGHM zetnie nakłady na DT

KGHM Polska Miedź rozważa obniżenie kwoty deklarowanych 200 mln zł inwestycji w rozwój Telefonii Dialog w roku bieżącym. KGHM przedstawi wysokość cięć po przeprowadzeniu analiz. (s. 3)

Netia zamieni długi jesienią

Komitet obligatariuszy Netii postanowił, że do realizacji programu restrukturyzacji wymagana będzie zgoda posiadaczy 90% obligacji, a nie jak zakładano dotąd – 95%. Obecnie umowę podpisało 91% wierzycieli, do zamiany długu na akcje ma dojść za kilka miesięcy. (s. 9)

PRAWO I GOSPODARKA

Wzrośnie sprzedaż przenośnych PC

Według raportu Dataquest, w br. sprzedaż przenośnych komputerów zwiększy się o 18%. Na rynek trafi ok. 15,5 mln sztuk tych urządzeń, wobec 13 mln w 2001. (s. 11)