Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Liczenie głosów oddanych podczas wczorajszego głosowania akcjonariuszy w sprawie fuzji HP i Compaqa zajmie dwa do trzech tygodni. Wczoraj największe obroty w historii odnotował na GPW Apexim, którego kurs wzrósł o 13%.

PARKIET

Wzrost przy zamrożonych kosztachRozmowa z Michałem Danielewskim, dyrektorem generalnym ComputerLandu. Na pytanie, czy nie widzi nic niewłaściwego w powołaniu Maksymiliana Delekty, wcześniej szefa komisji przetargowej i doradcy prezesa ARiMR, na prezesa ArgoCompu, który miał w imieniu CL wdrażać nieinformatyczną część kontraktu na IACS odpowiada: „Na pewno nie zrobilibyśmy tego drugi raz”. Michał Danielewski powiedział ponadto, że żadna ze spółek internetowych nie jest zagrożona upadkiem, CL oczekuje jednak wzrostu zaangażowania branżowych parnterów i zaprzestaje ich finansowania. Jako perspektywiczne wskazał e-integrację i Web Inn, dla którego po upadku eCenter nie widzi konkurencji. (s. 7)

Najwyższe obroty w historiiAkcje Apeximu zyskały wczoraj ponad 13%, dotychczas w ciągu ostatnich dwóch miesięcy akcje straciły 85% wartośc. Wzrostowi towarzyszyły najwyższe w historii obroty, których wartość sięgnęła 2,17 mln zł. Właściciela zmieniło 7,5% akcji spółki. (s. 2)

PULS BIZNESU

Rozwiążemy problemy ElektrimuRozmowa z Wojciechem Kostrzewą, prezesem BRE Banku. Prezez banku stwierdził m.in. że wyjście z planowanej inwestycji w Elektrim Telekomunikacja nastąpić powinno w ciągu roku do trzech. Docelowo o sprzedaży ET BRE chce rozmawiać z każdym, jednak naturalnym partnerem wydaje się prezesowi Kostrzewie Deutsche Telekom. Ponadto Wojciech Kostrzewa komentując sytuację El-Netu pochlebnie wyraził się o planach konsolidacji spółek telekomunikacyjnych w ramach KGT. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Nasdaq wznowił notowania NetiiWczoraj po miesięcznym zawieszeniu Nasdaq wznowił obrót kwitami depozytowymi Netii. (s. 3)

PGF kontroluje Clinike.plComputerLand poinformował o podpisaniu z Polska Grupą Farmaceutyczną umowy dotyczącej sprzeedaży akcji wortalu medycznego Clinika.pl. 480 tys. akcji serii A i B o wartości nominalnej 10 zł za sztukę, odpowiadających 59,6% kapitału zakładowego, PGF obejmie za złotówkę. (s. 9)

GAZETA WYBORCZA

Czy fuzja wypaliPoliczenie głosów oddanych na wtorkowym walnym zgromadzeniu Hewlett-Packard zajmie od dwóch do trzech tygodni. Zarząd HP twierdzi, że według ich oceny zwyciężyli zwolennicy fuzji. Przywódca „opozycji” – Walter Hewlett nie przyznaje się jeszcze do porażki, zapowiada, że w każdym wypadku zostanie w radzie nadzorczej firmy. (s. 18)