Czwartkowy Przegląd Prasy

Vivendi chce przejąć całkowitą kontrolę nad Elektrimem Telekomunikacją a następnie odsprzedać 100% udziałów w tej spółce Deutsche Telekom.

PARKIET

Era GSM docelowo dla Deutsche Telekom

Według informacji Parkietu, Vivendi chce przejąć 100-proc. kontrolę nad Elektrimem Telekomunikacja, a następnie sprzedać cały posiadany pakiet. Ma on trafić w ręce Deutsche Telekom. W pierwszej kolejności Vivendi chce odkupić 49% udziałów w ET od Elektrimu. Według informacji Parkietu, Francuzi proponują na razie 300 mln EUR, co nie jest zbyt atrakcyjną ceną. (s. 1, 2)

Konflikt w 7bulls.com

Udziałowcy sp. z o.o., z której powstała 7bulls.com S.A. zażądali zapłaty kar, zmiany nazwy firmy i odkupienia udziałów w T-Invest. Giełdowa spółka nie zamierza reagować na przedstawione żądania, ponieważ według 7bulls.com, nie spełniaja one wymogów formalnych. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Warszawa stolicą komórek

Według Claritas i Gfk Polonia, 42% mieszkańców województwa mazowieckiego używa telefonów komórkowych, podczas gdy odsetek dla telefonii stacjonarnej wynosi 35%. Na drugim miejscu jest pod tym względem woj. pomorskie (36,6% mieszkańców ma telefon komórkowy). Najsłabiej wypada podkarpackie, gdzie telefon komórkowy ma 22,5% mieszkańców. (s. 3)

Internet w gniazdku

Pattern Communications zawarł umowę z Zakładem Energetycznym Kraków, i na tej podstawie uruchomiona zostanie usługa dostępu do Internetu poprzez sieć elektryczną. Pierwsze podłaczenia mają nastąpić w marcu. Abonament za dostęp ma wynosić 80 do 120 zł miesięcznie. (s. 4)

MCI pod kreską

Strata netto MCI wyniosła w ub. roku 2,8 mln zł, strata skonsolidowana przekracza 5,8 mln zł. Przychody na poziomie jednostkowym wyniosły 11,5 mln zł, a na skonsolidowanym – 71,3 mln zł. (s. 11)

Telia nie chce zainwestować w Netię żadnej gotówki

W rozmowie z agencją ISB, dyrektor ds. inwestorskich Telii stwierdził, że telekom nie zamierza inwestować żadnej gotówki w Netię. Dotychczas Telia deklarowała chęć zwiększenia swojego zaangażowania w spółkę. (s. 12)

PULS BIZNESU

ING wycenił komórki na 27 mld zł

ING Barings wycenił wartość trzech działających na polskim rynku telefonii komórkowej operatorów na 6,4 mld USD (27 mld zł). W ocenie analityków ING, na rynku nie pojawi się w najbliższym czasie czwarty operator. (s. 6)

BRE wymusił jednak szybsze WZA Elektrimu

Elektrim zgodnie z sugestią BRE przesunął termin WZA holdingu na 10 kwietnia. Elektrim poinformował ponadto, że rozpoczął negocjacje z obligatariuszami, jednak wierzyciele informują, że to przedwczesne oświadczenie. (s. 7)