Czwartkowy Przegląd Prasy

Zarząd Elektrimu zadecydował, że NWZA spółki na wniosek BRE i innych podmiotów odbędzie się 25 maja, a nie jak postulowali wnioskodawcy - w połowie lutego.

PARKIET

Nagrody Parkietu rozdane

Tytuł najlepiej zarządzanej spółki i „Złotego Byka i Niedźwiedzia” dostał Bank Pekao S.A. Za najlepszy TFI uznano PKO/Credit Suisse, a za najciekawszy produkt bankowy m-bank, stworzony przez BRE. Za najlepszego analityka rynku uznany został Wojciech Białek z SEB TFI. (s. 1)

Dziś nowy zarząd Grupy Onetu

Według analityków CDM Pekao, pierwsze notowania spółek powstałych po podziale Optimusa mogą przynieść wzrost w wycenie na korzyść Grupy Onet. Wczoraj zebrała się rada nadzorcza GO, która prawdopodobnie zajęła się wyborem nowego zarządu. (s. 3)

Zmiany w ComputerLandzie

Zastępca prezesa CL, Michał Danielewski objął funkcję dyrektora generalnego spółki i będzie odpowiedzialny za bieżące zarządzanie. Dotychczas tymi sprawami kierował prezes zarządu Sławomir Chłoń. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Siemens zaskoczył

Po sześciu miesiącach strat Siemensowi udało się wreszcie w IV kwartale 2001 roku uzyskać dodatni wynik. Niemiecki producent elektronikio zarobił netto 538 mln EUR. To znacznie lepiej od zakładanych wcześniej prognoz analityków, z których średnia oscylowała około 38 mln EUR. (s.5)

Optimus podzielony po połowie

Prezes Optimusa Jacek Krawczyk powiedział w rozmowie z PG, że powstałe po podziale spółki będą notowane prawdopodobnie od poniedziałku 28 stycznia. W ciągu najbl;iższych tygodni mają się także pojawić informacje o akwizycjach w sektorze IT podejmowanych przez Optimusa Technologie. Na początku lutego będą też prowadzone rozmowy w sprawie dalszej współpracy z Compaqiem. (s. 12)

PULS BIZNESU

Zarząd Elektrimu gra na czas

Zarząd Elektrimu zwołał NWZA dopiero na 25 maja. Tymczasem akcjonariusze skupieni wokół BRE chcieli, aby zgromadzenie odbyło się w połowie lutego. (s. 7)

Allegro.pl zamierza podwoić obroty

Serwis Allegro.pl zamierza w pierwszej połowie 2002 roku osiągnąć rentowność. Dodatnim wynikiem firma zakończyła już grudzień ub. roku. W listopadzie 2001 roku obroty Allegro wyniosły ok. 9 mln zł. Marża spółki wynosi 2,5 – 3%. (s. 9)

GAZETA WYBORCZA

Koniec sporu między NOM i TP S.A.?

Spór pomiędzy Telekomunikacją Polską i Niezależnym Operatorem Międzymiastowym może zakończyć się w ciągu kilku tygodni – powiedział podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury, Krzysztof Heller. (s. 18)

Łatwo poszło?

Ze stanowiska Elektrimu wynika, że zawieszone serwisy prowadzone przez EasyNet nie wznowią działalności, dopóki nie zadecyduje o tym nowy nabywca spółki. Według informacji Elektrimu, w tej sprawie prowadzone są już rozmowy. (s. 18)