Czwartkowy Przegląd Prasy

Według nieoficjalnych informacji Parkietu ostatecznie bankrutuje eCenter. RN Szeptela odwołała Michała Skolimowskiego ze stanowiska prezesa.

PARKIET

eCenter zbankrutował

Według nieoficjalnych informacji Parkietu, bankrutuje eCenter. Nie powiodły się negocjacje w sprawie odkupienia przez Prokom udziałów Elektrimu w tej spółce. Firma miała zajmować się hostingiem usług handlu internetowego i usługami ASP. Jeszcze w br. miała wykazać, według pierwotnych planów, zysk operacyjny przy sprzedaży na poziomie 5 mln USD. (s. 4)

Szeptel bez prezesa

Rada nadzorcza Szeptela odwołała, w związku z umocnieniem się w spółce pozycji BRE Banku, kierującego spółką od pięciu lat Michała Skolimowskiego. (s. 5)

KGHM otworzył data center

Po oddaniu przez Prokom Software do eksploatacji systemu SAP R/3 wczoraj KGHM otworzył Centrum Przetwarzania Informacji. Przedstawiciele miedziowego koncernu nie podali informacji na temat wielkości swojej inwestycji. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Pożyczka Elektrimu

Elektrim zaciągnie w Pekao krótkoterminową pożyczkę na wykup obligacji o wartości nominalnej 488 mln EUR, wygasających 15 grudnia br. (s. 11)

PULS BIZNESU

Telbank ma nowy odcinek telesieci

W br. roku Telbank wybudował prawie 1 tys. km sieci światłowowdowej. Na 12 grudnia planowane jest otwarcie odcinka łączącego Warszawę, Kraków i Katowice. (s. 6)

RZECZPOSPOLITA

Szef AOL TW odejdzie na emeryturę

Gerald Levin odejdzie na emeryturę w maju przyszłego roku. Jego miejsce zajmie jeden z wiceprezesów, Richard Parsons. (s. B4)