Czwartkowy Przegląd Prasy

Polskie firmy sa słabiej niż przed rokiem reprezentowane w rankingu 50 najszybciej rozwijających się spółek technologicznych Europy Środkowej i nie zajmują w nim czołowych lokat.

PARKIET

Prezes Elektrimu przed końcem roku

Z informacji Parkietu wynika, że jeszcze przed końcem roku powołany zostanie nowy prezes Elektrimu. Do mocnych kandydatów na to stanowisko zaliczany jest Waldemar Siwak, obecny p.o. prezesa. (s. 1)

860 mln zł straty po trzech kwartałach

Najbliższe NWZA Netii zadecyduje o dalszym istnieniu spółki. Według członka zarzadu i dyrektora finansowego spółki, Avi Hochmana, posiadane środki nie wystarczają na realizację zaplanowanych do końca sierpnia 2002 nakładów inwestycyjnych. Strata jednostkowa Netii przekroczyła wartość kapitału rezerwowego i 1/3 akcyjnego. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

e-point liderem wśród polskich firm

Dziewięć polskich firm (w ub. roku – 12) znalazło się w rankingu najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w Europie Środkowej - Fast 50, opracowanym przez Deloitte & Touche Central Europe. Najwyżej, na 6 miejscu uplasowała się warszawska firma e-point. Pierwsze dwa miejsca zajęły firmy węgierskie. (s. 3)

PULS BIZNESU

Optimus wstrzymuje się ze sprzedażą akcji PAGI

Podczas gdy holenderski partner Optimusa, KPN sprzedał większościowy pakiet spółki PAGI, Optimus zdecydował się poczekać z wyjściem. Optimus posiada 44% akcji firmy obsługującej m.in. UOP i GPW. (s. 4)

Szybki wykup obligacji to bankructwo Netii

Trudną sytuację finansową operatora mogą dodatkowo skomplikować pogłoski o wystąpieniu posiadaczy 10-letnich obligacji Netii o przedterminowy wykup. Łączna wartość papierów to 3,3 mld zł. (s. 7)

GAZETA WYBORCZA

Internet na dotyk

Magnus Info System zamontował już w Polsce ponad 50 bezpłatnych samoobsługowych terminali multimedialnych. Do końca roku na ulicach i w obiektach publicznych stanie ich 150, a do końca 2002 - tysiąc. Terminal zawiera komputer osobisty, głośniki, mikrofon, drukarkę, kamere i czytnik kart. (s. 23)