Czwartkowy Przegląd Prasy

Ze swoich stanowisk odeszli już w tym roku szefowie Polkomtela i Centertela. Pora na zmiany w PTC?

PARKIET

IGroup sprzedał nieruchomość

Za 4,5 mln zł Internet Group sprzedał nieruchomość w Warszawie spółce należącej do przewodniczącego RN. Igroup zarobi na czysto 1 mln zł. Strata netto spółki w tym roku wyniesie 3,4 mln zł. (s. 4)

Compaq traci udział w rynku

Compaq Computer zakończył III kw. strata netto w wysokości 499 mln USD. Udziały w rynku PC przygotowującej się do fuzji z HP spółki spadły w tym kwartale na rzecz Della. Obecnie Compaq ma 10,4%, a Dell 13,8% udziału w rynku PC. (s. 10)

PRAWO I GOSPODARKA

Zmiana warty w komórkach

W tym roku odeszli ze swoich stanowisk szefowie Polkomtela i Centertela, którzy kierowali spółkami od kilku lat. Coraz bardziej realna staje się wizja rekonstrukcji zarządu trzeciego operatora – PTC. (s. 4)

Zarządzanie sprzedażą Monitela

Monitel specjalizujący się w usługach lokalizacji zamierza w przyszłym roku osiągnąć przychody na poziomie 25 mln zł. 5-6 mln zł z tej kwoty firma uzyska dzięki wprowadzeniu na rynek Systemu M-commerce, teleinformatycznego systemu wspierającego zarządzanie sprzedażą, oparty na wykorzystaniu sieci GSM i Internetu. (s. 5)

Czy stopy będą niższe

Rada Polityki Pieniężnej podejmie dziś decyzję, czy obnizyć wysokość stóp procentowych. (s. 8)

PULS BIZNESU

W TP S.A. nastała epoka Centertela

Zgodnie z oczekiwaniami rada nadzorcza TP S.A. odwołała Pawła Rzepkę ze stanowiska, powołując w jego miejsce szefa Centertela, Marka Józefiaka. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

Publiczne eldorado

Komisja Europejska chce stworzyć internetowy rynek informacji z sektora publicznego. Informacje i dane z ministerstw, rządowych agencji i przedsiębiorstw publicznych mogą być dobrym towarem do sprzedawania przez Internet i telefony komórkowe. (s. 24)