Czwartkowy Przegląd Prasy

Za prawie 6 mln zł Prokom Software dostarczy podzespoły do rozbudowy serwerów IBM działających w Ministerstwie Finansów.

PULS BIZNESU

Inteligo ma ochotę na inwestora

W przyszłym tygodniu Inteligo Financial Services zamierza przeprowadzić emisję akcji. Część walorów obejmie Bankgesellschaft Berlin Polska, a część – nowy inwestor, prawdopodobnie instytucja finansowa. (s. 7)

MF zainwestuje 6 mln w serwery

Resort finansów chce rozbudować swoje zaplecze informatyczne. Za prawie 6 mln zł Prokom Software dostarczy podzespoły do rozbudowy serwerów IBM działających w ministerstwie. Prokom wygrał ostatni przetarg ogłoszony przez ministerstwo na dostawę nowych podzespołów komputerowych. (s. 14)

PRAWO I GOSPODARKA

Bliski rozejm CEZ i Vivendi

Czeska firma teleenergetyczna jest bliska porozumienia kończącego jej spór z Vivendi Telecommunications. W ub.r. obie firmy zawarły umowę, w wyniku której miała powstać firma CEZTel, jednak nowa dyrekcja CEZ uznała ją za niekorzystną i zablokowała jej realizację. Dla Vivendi byłaby to największa inwestycja w Czechach. (s. 4)

Akcje TP S.A. już tylko po 16,85 zł

Wczoraj kurs TP S.A. na zamknięciu spadł o 3,7%, do 16,85 zł. Obniżenie notowań spółki tłumaczono złą sytuacją na rynku oraz informacjami prasowymi, jakoby skarb państwa chciał na najbliższym walnym zgromadzeniu przegłosować uchwałę o wypłacie dywidendy za ub.r. (s. 10)

PARKIET

Streaming: 3,1 mld USD w 2005 r.

Przychody spółek sprzedających dostosowane do możliwości Internetu pliki filmowe (streaming) wzrosną w ciągu 5 lat do 3,1 mld USD, jak wynika z prognoz najnowszego raportu amerykańskiej firmy konsultingowej Yankee Group. Według raportu sektor multimediów należy obecnie do tych o największym potencjale wzrostu. (s. 9)

RZECZPOSPOLITA

Sprzeczne oceny i prognozy

W niektórych krajach nawet 8 razy więcej osób zainteresowanych jest elektronicznym handlem i usługami za pomocą telefonu komórkowego, niż obecnie korzysta z tego typu usług za pośrednictwem komputerów – wynika z badań brytyjskiej firmy MORI, przeprowadzonych na zlecenie Nokii. (s. B3)