Czwartkowy Przegląd Prasy

Nadal nie znamy nowego prezesa Polkomtela. Tymczasem pojawiła się już pierwsza negatywna rekomendacja dla akcji Areny.

PRAWO I GOSPODARKA

Rada długo obradowała

Głównym przedmiotem środowych obrad Rady Nadzorczej Polkomtela były wybory władz statutowych spółki. Według nieoficjalnych informacji, powtórzyła się sytuacja z nocy 30 na 31 marca, kiedy to nie mogąca się porozumieć Rada zdecydowała o tymczasowym powierzeniu obowiązków Markowi Mroczkowskiemu. (s. 3)

Wpływy nie tylko z reklamy

Przedstawiciele oficjalnie uruchomionego w środę wortalu poświęconego telekomunikacji oraz e-businessowi liczą, że wpływy zaczną pokrywać koszty stałe najpóźniej za pół roku. Uruchomienie wortalu kosztowało 4 mln zł, w ciągu roku zapowiedziano dalsze inwestycje rzędu 4 – 10 mln zł. Wortal będzie zarabiał na reklamie i sponsoringu, oraz m.in. na Wirtualnym Rynku, gdzie zarejestrowani użytkownicy będą mogli umieszczać i odpowiadać na oferty specjalne czy oferty last minute. (s. 5)

PARKIET

Spada kurs TP SA

Kurs Telekomunikacji Polskiej S.A. spadł do poziomu najniższego od października 1999. W ciągu dnia kurs oscylował w przedziale 19,95 – 20 zł. Na koniec dnia za akcje TP S.A. płacono 19,7 zł. (s. 1)

BDM przestrzega przed Areną

Beskidzki Dom Maklerski – oferujący Hogi – wydał negatywną rekomendację dla akcji Areny. Zdaniem BDM, przedział ceny za akcję Areny w trwającym od poniedziałku budowaniu księgi popytu oraz wartość portalowej części spółki zostały stanowczo zawyżone. Onet, Wirtualna Polska oraz Interia zarzucają natomiast Arenie zaniżenie w prospekcie liczby zarejestrowanych użytkowników tych portali. (s. 4)

Optimus wędruje do ITI

Zgodnie z przewidywaniami, wezwanie ITI na akcje uprzywilejowane Optimusa będące w posiadaniu BRE Banku było tylko formalnością. Po transakcji ITI dysponuje 5,52% walorów Optimusa dających 13,33% głosów na WZA spółki. (s. 4)

PULS BIZNESU

Netia, TL i El-Net nie zapłacą za koncesje

Trzech lokalnych operatorów stacjonarnych zamierza domagać się od Ministerstwa Łączności stwierdzenia nieważności wydanych koncesji. W przypadku tych trzech spółek wartość koncesji to w sumie ok. 400 mln EUR. Niewykluczone, że do trzech operatorów dołączą wkrótce kolejni, mniejsi. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

Rywale, ale...

Na jesieni i Compaq wrócą najprawdopodobniej do rozmów na temat wspólnej produkcji sprzętu. Na razie firmy nie przeprowadziły żadnych działań w ramach zawartego dwa miesiące temu sojuszu strategicznego. W środę zapowiedziano jednak podpisanie w przyszłym tygodniu pierwszej umowy na dystrybucję sprzętu Compaqa. (s. 25)