Czwartkowy Przegląd Prasy

30 czerwca WZA Elektrimu zadecyduje o powołaniu biegłego rewidenta, który miałby zająć się oceną dotychczasowych działań koncernu i ostatnich ofert strategicznych, w świetle obowiązujących umów. Pod obrady wprowadziło ten punkt Vivendi.

PARKIET

4Media potrzebuje ponad 200 mln zł

Zarząd spółki liczy na pozyskanie z jesiennej emisji akcji serii H 150 do 200 mln zł, z czego udziały wartości 50 mln zł objąć miałaby MediaInvest. Pozostałe akcje trafią na rynek publiczny. Na realizację planów inwestycyjnych – konsolidację posiadanych w ramach grupy medialnej podmiotów - 4Media potrzebuje do końca 2002 roku 200 mln zł. (s. 3)

Netia liczy na ekspansję w Warszawie

Przedstawiciele Netii zapowiedzieli dynamiczną ekspansję na rynku warszawskim, poprawienie efektywności operacyjnej i adresowanie oferty do klientów instytucjonalnych. Obecnie zarząd rozmawia z Telią – strategicznym partnerem – w sprawie określenia źródeł finansowania po I kw. 2002 roku. Na realizację założeń Netii do 2003 roku, spółce brakuje 350 mln USD. (s. 3)

PULS BIZNESU

Telia wyłoży 120 mln zł na światłowód w Polsce

Do końca roku szwedzki operator zamierza wybudować za 120 mln zł polski odcinek tzw. Sieci Wikingów. Jest to globalna sieć światłowodowa łącząca Europę i USA, do której w tym roku oprócz Polski przyłączone zostaną także Czechy. W tym roku Telia zainwestuje na całym świecie w Sieć Wikingów 1 mld USD. (s. 3)

PTC zainwestuje blisko 315 mln zł

Operator sieci komórkowej Era podpisał ze ZWUT Grupa Siemens umowę na rozbudowę sieci. Jej pojemność zostanie powiększona o 2,5 mln użytkowników. ZWUT dostarczy systemy komutacyjne, stacje bazowe i radiolinie transmisyjne. W ramach kontraktu przewidziano też rozszerzenie usług systemu sieci inteligentnych. (s. 4)

MCI stawia na CubeTeam

Fundusz zamierza utworzyć wokół spółki portfelowej CubeTeam grupę zajmującą się integracją projektów internetowych. Miałaby się ona zajmować budową portali, konsultingiem, tworzeniem rozwiązań dla e-handlu oraz outsourcingiem usług internetowych. (s. 8)

GAZETA WYBORCZA

Przyjdzie rewident

Vivendi chce powołać biegłego, który zbada przedstawione ostatnio Elektrimowi oferty strategiczne pod kątem zgodności z dotychczasowymi, obowiązującymi umowami. Sprawdzone zostanie także dotychczasowe działanie Elektrimu. O wizycie rewidenta zadecyduje 30 czerwca WZA spółki. (s. 23)

Reklama na blachę

W najbliższy piątek wystartuje serwis Darmonet.pl, którego zadaniem ma być wykorzystanie Internetu do reklamy interaktywnej. Darmonet.pl chce m.in. nagradzać internautów za nauczenie się treści reklam na pamięć. Przedstawiciele obsługującej serwis firmy Tachion Data Systems przewidują, że jego oglądalność sięgnie 25 tys. odwiedzin dziennie. (s. 22)