Czwartkowy Przegląd Prasy

Mimo nienajlepszej sytuacji panującej na warszawskiej giełdzie Hoga nie zamierza przesuwać subskrypcji akcji.

PARKIET

Hoga bez zmian

Od dziś do 26 kwietnia potrwa book building na akcje portalu Hoga. Widełki cenowe zostały ustalone w przedziale 4-10 zł. Przydział papierów nastąpi 22 maja, dwa dni później na warszawskim parkiecie zadebiutują prawa do akcji Hogi. Jeszcze przed subskrypcją spółka zamierza podać prognozę wyników finansowych. Do końca bieżącego roku Hoga planuje także pozyskanie partnera, najprawdopodobniej z sektora medialnego (str. 3).

PRAWO I GOSPODARKA

Komórki w natarciu

W tym roku operatorzy sieci komórkowych pozyskają łącznie ponad 2,3 mln nowych klientów, czyli o 0,6 mln więcej niż zakładały wcześniejsze prognozy. W ciągu najbliższych pięciu lat nasycenie rynku telefonii przenośnej powinno sięgnąć 39,2 proc. - szacuje DI BRE Banku. Ale zwiększenie liczby klientów będzie miało coraz mniejsze przełożenie na wzrost przychodów poszczególnych operatorów (str. 11).

GAZETA WYBORCZA

200 projektów E-inkubatora

Do internetowego E-inkubatora trafiło już blisko 200 projektów, w tym dziesięć zostało zrealizowanych. Jego twórcy: Sun Microsystems, Cisco, Oracle, DNS Polska i RSA planują w związku z tym przedłużenie inicjatywy o kolejny rok (str. 22).

PULS BIZNESU

3,5 mln rodzimych serferów

Według ARC Rynek i Opinia w Polsce jest już 3,5 mln internautów. Większość z nich korzysta z Sieci od roku, ale krócej niż dwa lata. Ok. 28 proc. z nich korzysta z Internetu codziennie, a podobny procent kilka razy w tygodniu (str. 8).

RZECZPOSPOLITA

Niższe ratingi?

Analitycy spodziewają się, że agencje ratingowe, które w ostatnich miesiącach obniżały oceny wiarygodności kredytowej głęboko zadłużonych telekomów, mogą teraz zacząć obniżać ratingi dostawcom i producentom sprzętu telekomunikacyjnego. Ci bowiem, walcząc o kontrakty, coraz częściej finansują je zwiększając własne zadłużenie (str. B3)