Czwartkowy Przegląd Prasy

Sieć komórkowa i portal dla kibiców... Chcemy gonić Europę w e-usługach... UKE rozpoczął prace nad kalkulatorem taryfowym... Firmy dostaną znacznie więcej pieniędzy na wdrażanie innowacyjnych technologii... Ponad 7 mln klientów e-bankowości...

COMPUTERWORLD

Eksperci od wszystkiego

Działy IT stają się coraz ważniejszym elementem funkcjonowania instytucji publicznych. Jaką pełnią w nich rolę? Czy są realizatorami pomysłów decydentów czy raczej inicjatorami podejmowanych działań?

http://p1.idg.pl/r/d07fb

RZECZPOSPOLITA

Zintegruj się w porze lunchu

Strona lunchtimers.com to ciekawa forma twórczego spędzenia przerwy w pracy dla tych, którzy nie mają czasu na kontakty międzyludzkie.

http://www.rp.pl/artykul/62956,205269_Zintegruj_sie_w_porze_lunchu.html

Chcemy gonić Europę w e-usługach

Na e-administrację dostaliśmy z Brukseli ponad 1,1 mld euro na lata 2007 - 2013. Dzięki tym pieniądzom urzędy publiczne mają zacząć w końcu świadczyć e-usługi z prawdziwego zdarzenia.

http://www.rp.pl/artykul/202041,205493_Chcemy_gonic_Europe_w_e_uslugach.html

GAZETA PRAWNA

Firmy dostaną znacznie więcej pieniędzy na wdrażanie innowacyjnych technologii

Do roku 2013 Fundusz Kredytu Technologicznego, przeznaczony dla małych i średnich firm na wdrażanie innowacyjnych technologii, ma być zasilony kwotą 1,3 mld zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/90041,firmy_dostana_znacznie_wiecej_pieniedzy_na_wdrazanie_innowacyjnych_technologii.html

UKE rozpoczął prace nad kalkulatorem taryfowym

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął prace nad utworzeniem internetowego kalkulatora cenowego. Kalkulator ma umożliwić porównywanie opłat stosowanych przez poszczególnych operatorów za oferowane przez nich usługi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/90027,uke_rozpoczal_prace_nad_kalkulatorem_taryfowym.html

Liczba aktywnych klientów bankowości elektronicznej przekroczy 7 mln w 2008 r.

Związek Banków Polskich prognozuje, że liczba aktywnych klientów bankowości elektronicznej przekroczy 7 milionów na koniec tego roku wobec 6,4 mln po I półroczu. Liczba kart płatniczych wydanych przez banki ma wzrosnąć w tym czasie do 31 milionów wobec 28,1 mln na koniec II kwartału.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/90001,liczba_aktywnych_klientow_bankowosci_elektronicznej_przekroczy_7_mln_w_2008_r.html

PULS BIZNESU

Rusza portal dla kibiców Lechii Gdańsk i sieć komórkowa

Od niedzieli ruszyć ma nowy inernetowy portal społecznościowy kibiców Lechii. Działalność zainaugurować ma też "biało-zielona" sieć komórkowa - jak podkreślają przedstawiciele gdańskiego klubu to pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=29f3d3aa-9ee1-4ce2-a166-ba14228b894b