Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Play wchodzi na rynek mobilnego Internetu... Office z antywirusem w abonamencie... Akcje TP znów w modzie... 3 mld zł może być warta Netia w 2010 roku... Administracja potrzebuje zmiany prawa i dobrych informatyków... Wirtualny spacer po zabytkowym, wrocławskim ratuszu...

COMPUTERWORLD

Walka o klienta korporacyjnegoPremiera Mozilla Firefox 3 odbyła się w połowie czerwca, w sierpniu zaś ma pojawić się druga beta Internet Explorer 8. Modyfikacje tych programów mają m.in. zwiększyć ich atrakcyjność dla użytkowników korporacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/4d1dd

Osobno, ale razemNigdzie indziej w Polsce niż na Śląsku nie widać tak wyraźnie skali i możliwości zastosowania technik informacyjnych do wspomagania zarządzania miastem i rozwiązywania problemów aglomeracji miejskich.

http://p1.idg.pl/r/4e04c

RZECZPOSPOLITA

Play wchodzi na rynek mobilnego Internetu Liczba użytkowników usług bezprzewodowego dostępu do sieci szybko rośnie, ale konkurencja jest duża.

http://www.rp.pl/artykul/157472.html

Akcje TP znów w modzieNie było wczoraj na GPW spółki z WIG20, która radziłaby sobie lepiej niż Telekomunikacja Polska. Jej akcje podrożały o 4,2 proc. Jedyne, co może psuć optymizm posiadaczy akcji TP, to fakt, że obroty na akcjach spółki były wczoraj stosunkowo niewielkie. Nie wiadomo więc, jak trwała będzie fala wzrostowa.

http://www.rp.pl/artykul/157502.html

GAZETA PRAWNA

3 mld zł może być warta Netia w 2010 rokuNetia w 2010 rok może wejść z inwestorem strategicznym - oceniają analitycy, patrząc na nowe cele, jakie Netia podała ogłaszając przejęcie Tele2 Polska.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/24575,3_mld_zl_moze_byc_warta_netia_w_2010_roku.html

Urzędnicy tworzą dla urzędu, a nie dla obywatelaUporządkowanie prawa, zatrudnienie kompetentnych informatyków, korzystanie z doświadczeń i porady fachowców - to warunki skutecznego wykorzystania pieniędzy na informatyzację administracji publicznej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/24462,urzednicy_tworza_dla_urzedu_a_nie_dla_obywatela.html

GAZETA WYBORCZA

Microsoft Equipt - Office z antywirusem w abonamencieW połowie lipca startuje nowa oferta Microsoftu - zamiast jednorazowej opłaty koncern będzie udostępniał pakiet programów w zamian za roczny abonament.

http://wyborcza.pl/1,82244,5419915,Microsoft_Equipt___Office_z_antywirusem_w_abonamencie.html

GAZETA.PL

Wrocław: Wirtualny spacer po zabytkowym ratuszuZabytkowy, późnogotycki ratusz we Wrocławiu można od środy zwiedzać w internecie w ramach tzw. wirtualnego spaceru. Dzięki nowej wizualizacji, siedząc przed ekranem komputera, można zajrzeć do prawie wszystkich sal budynku.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5417491,Wroclaw__Wirtualny_spacer_po_zabytkowym_ratuszu.html