Czwartkowy Przegląd Prasy

Play wchodzi na rynek mobilnego Internetu... Office z antywirusem w abonamencie... Akcje TP znów w modzie... 3 mld zł może być warta Netia w 2010 roku... Administracja potrzebuje zmiany prawa i dobrych informatyków... Wirtualny spacer po zabytkowym, wrocławskim ratuszu...

COMPUTERWORLD

Walka o klienta korporacyjnego

Premiera Mozilla Firefox 3 odbyła się w połowie czerwca, w sierpniu zaś ma pojawić się druga beta Internet Explorer 8. Modyfikacje tych programów mają m.in. zwiększyć ich atrakcyjność dla użytkowników korporacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/4d1dd

Osobno, ale razem

Nigdzie indziej w Polsce niż na Śląsku nie widać tak wyraźnie skali i możliwości zastosowania technik informacyjnych do wspomagania zarządzania miastem i rozwiązywania problemów aglomeracji miejskich.

http://p1.idg.pl/r/4e04c

RZECZPOSPOLITA

Play wchodzi na rynek mobilnego Internetu

Liczba użytkowników usług bezprzewodowego dostępu do sieci szybko rośnie, ale konkurencja jest duża.

http://www.rp.pl/artykul/157472.html

Akcje TP znów w modzie

Nie było wczoraj na GPW spółki z WIG20, która radziłaby sobie lepiej niż Telekomunikacja Polska. Jej akcje podrożały o 4,2 proc. Jedyne, co może psuć optymizm posiadaczy akcji TP, to fakt, że obroty na akcjach spółki były wczoraj stosunkowo niewielkie. Nie wiadomo więc, jak trwała będzie fala wzrostowa.

http://www.rp.pl/artykul/157502.html

GAZETA PRAWNA

3 mld zł może być warta Netia w 2010 roku

Netia w 2010 rok może wejść z inwestorem strategicznym - oceniają analitycy, patrząc na nowe cele, jakie Netia podała ogłaszając przejęcie Tele2 Polska.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/24575,3_mld_zl_moze_byc_warta_netia_w_2010_roku.html

Urzędnicy tworzą dla urzędu, a nie dla obywatela

Uporządkowanie prawa, zatrudnienie kompetentnych informatyków, korzystanie z doświadczeń i porady fachowców - to warunki skutecznego wykorzystania pieniędzy na informatyzację administracji publicznej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/24462,urzednicy_tworza_dla_urzedu_a_nie_dla_obywatela.html

GAZETA WYBORCZA

Microsoft Equipt - Office z antywirusem w abonamencie

W połowie lipca startuje nowa oferta Microsoftu - zamiast jednorazowej opłaty koncern będzie udostępniał pakiet programów w zamian za roczny abonament.

http://wyborcza.pl/1,82244,5419915,Microsoft_Equipt___Office_z_antywirusem_w_abonamencie.html

GAZETA.PL

Wrocław: Wirtualny spacer po zabytkowym ratuszu

Zabytkowy, późnogotycki ratusz we Wrocławiu można od środy zwiedzać w internecie w ramach tzw. wirtualnego spaceru. Dzięki nowej wizualizacji, siedząc przed ekranem komputera, można zajrzeć do prawie wszystkich sal budynku.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5417491,Wroclaw__Wirtualny_spacer_po_zabytkowym_ratuszu.html