Czwartkowy Przegląd Prasy

Wrocławskie centrum HP się rozrasta... TP przestaje podłączać klientów Tele2... Plus wprowadza trzecią markę telefonów na kartę... Heyah: Teraz kolej na Białorusinów i Wietnamczyków... Mniejsi operatorzy komórkowi za obniżeniem stawek MTR... Nasza-Klasa nie odpowiada za przechowywane dane... Internet atakuje telewizję...

COMPUTERWORLD

SOA po polsku

Wyniki pierwszych polskich badań "Architektura IT dla wymagającego biznesu" pokazują, że przynajmniej z punktu widzenia deklaracji polskie przedsiębiorstwa są gotowe do implementacji rozwiązań SOA.

http://p1.idg.pl/r/4318b

RZECZPOSPOLITA

TP przestaje podłączać klientów Tele2

Kolejny zgrzyt między operatorami. Może on kosztować Tele2 nawet milion złotych miesięcznie.

http://www.rp.pl/artykul/144020.html

Heyah: Teraz kolej na Białorusinów i Wietnamczyków

Heyah, należącego do Polskiej Telefonii Cyfrowej zachęcił sukces oferty wśród przebywających w Polsce Ukraińców. - Od początku czerwca rozszerzamy ofertę, aby pozyskać Białorusinów i Wietnamczyków - poinformował Wojciech Kliniewski, dyrektor zarządzający ds. Heyah i komunikacji rynkowej PTC.

http://www.rp.pl/artykul/143708.html

Internet atakuje telewizję

Za cztery lata przychody reklamowe internetowych spółek będą wyższe niż stacji tv. Przynajmniej w USA. W Polsce prędko tak się nie stanie. Ale sieć systematycznie podgryza pozycję telewizji.

http://www.rp.pl/artykul/143970.html

Szpieg z krainy komórkowców

Co stanowi dzisiaj źródło wiedzy na temat ludzkich nawyków? Sposób korzystania z telefonów komórkowych. Przez pół roku uczeni śledzili 100 tys. ich użytkowników.

http://www.rp.pl/artykul/143937.html

GAZETA PRAWNA

Jak dotacje unijne wspierają współpracę nauki i biznesu

W ramach regionalnego komponentu Programu Kapitał Ludzki wspierane będą projekty zwiększające transfer wiedzy i wzmacniające powiązania sfery badań i rozwoju (B+R) z przedsiębiorstwami, tak aby regiony mogły się szybciej rozwijać pod względem gospodarczym. Pula środków na tego rodzaju powiązania przekracza 127 mln euro. Jakie rodzaje projektów mają szansę na dotacje?

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/20577,jak_dotacje_unijne_wspieraja_wspolprace_nauki_i_biznesu.html

Plus wprowadza trzecią markę telefonów na kartę

Polkomtel startuje jutro z nową marką usług przedpłaconych, Mediatel planuje wprowadzenie operatora wirtualnego dla imigrantów, a ich plany może pokrzyżować Heyah.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/20546,plus_wprowadza_trzecia_marke_telefonow_na_karte.html

Trudno zrobić studia przez Internet

Studia z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość mogą być prowadzone na wszystkich kierunkach i poziomach kształcenia. Mogą z nich korzystać wszyscy studenci bez względu na miejsce, z którego korzystają z e-learningu - czytamy w uzasadnieniu do rozporządzenia w sprawie warunków prowadzenia e-studiów. W rzeczywistości z nauki on-line mogą korzystać nieliczni studenci.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/20517,trudno_zrobic_studia_przez_internet.html

Nasza-Klasa nie odpowiada za przechowywane dane

Nasza-Klasa jest zobowiązana jedynie do przechowywania i ochrony danych osobowych umieszczonych w jej serwisie przez użytkowników. Nie ma natomiast obowiązku ich usuwania, gdy zostaną umieszczone w serwisie bez zgody internauty.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/20518,nasza_klasa_nie_odpowiada_za_przechowywane_dane.html

GAZETA WYBORCZA

Wrocławskie centrum HP się rozrasta

Hewlett-Packard, jedna z czołowych firm informatycznych na świecie, tworzy właśnie we Wrocławiu swój największy oddział w Europie - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

http://wyborcza.pl/1,82244,5279330,Wroclawskie_centrum_HP_sie_rozrasta.html

GAZETA.PL

Mniejsi operatorzy komórkowi za obniżeniem stawek MTR

Mniejsi operatorzy komórkowi chcą radykalnego obniżenia stawek hurtowych (tzw. MTR), które operatorzy pobierają za połączenia między sobą.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5279334,Mniejsi_operatorzy_komorkowi_za_obnizeniem_stawek.html