Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Pracuj.pl zapowiada duże inwestycje na Wschodzie... Play zapowiada tańszy Internet... Konkurenci są gotowi zapłacić TP S.A... ComArch podtrzymuje prognozy... Agora zainteresowana dystrybucją treści na komórki... Wiosenny wysyp inwestycji IT w Polsce... Konsorcjum Betacom i MCIS ma umowy z MEN...

COMPUTERWORLD

Interesują nas tylko najlepsze projektyDo grona funduszy venture capital działających na polskim rynku dołącza nowy - Phenomind Ventures, którego inwestorem jest Kulczyk Holding.

http://p1.idg.pl/r/cf4ec

RZECZPOSPOLITA

Agora zainteresowana dystrybucją treści na komórkiAgora, która wraz z Emitelem rozpoczęła testy w standardzie DVB-H służącym nadawaniu sygnału telewizyjnego na komórki, jest zainteresowana dystrybucją swoich treści w telefonii mobilnej.

http://rp.pl/artykul/121527.html

Konkurenci są gotowi zapłacić TP S.A.Czterej operatorzy odrzucają oskarżenia TP o świadome naruszanie zasad hurtowych rozliczeń.

http://rp.pl/artykul/121921.html

ComArch podtrzymuje prognozySpółka informatyczna ComArch podtrzymuje prognozy na 2008 r. Prezes Janusz Filipiak przyznaje jednak, że zagraniczni rywale spółki wykorzystują jego zatrzymanie do walki konkurencyjnej.

http://rp.pl/artykul/121656.html

Bilety na Euro dostępne nielegalnie w Internecie Kwitnie bezprawny handel biletami na mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej. Są też trudności z usuwaniem danych osób, które nie miały szczęścia w losowaniu.

http://rp.pl/artykul/121810.html

GAZETA PRAWNA

Play zapowiada tańszy InternetBezprzewodowy szybki internet w sieciach komórkowych jest w Polsce nawet ponad 40 proc. droższy niż w Wielkiej Brytanii. P4 zapowiada, że to się zmieni jesienią.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14073,play_zapowiada_tanszy_internet.html

Grożą nam opłaty za przychodzące rozmowyDo 2012 roku stawki za zakańczanie połączeń w europejskich sieciach komórkowych mogą spaść niemal do zera. W efekcie zmian operatorzy mogą jednak wprowadzić opłaty za odbieranie rozmowy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14027,groza_nam_oplaty_za_przychodzace_rozmowy.html

Bezpieczeństwo nie jest mocną stroną sieci WLANSieć WLAN działa na tej samej częstotliwości (2,4 GHz) co urządzenia Bluetooth czy kuchenki mikrofalowe. To jedyny zakres częstotliwości, z którego wolno korzystać bez specjalnych pozwoleń Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14008,bezpieczenstwo_nie_jest_mocna_strona_sieci_wlan.html

Niebezpieczne strony w InternecieDzieci bardzo często trafiają w internecie na niebezpieczne treści. Najczęściej są to materiały o charakterze erotycznym lub pornograficznym. Rodzice nie mają o tym zielonego pojęcia i rzadko interesują się tym, co robią ich pociechy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14011,niebezpieczne_strony_w_internecie.html

GAZETA WYBORCZA

Gdańsk coraz bardziej krzemowySzykuje się wiosenny wysyp inwestycji IT w Polsce. Acxiom - amerykański potentat w usługach IT dla biznesu - w najbliższych latach zatrudni w Gdańsku 500 informatyków.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5127348.html

Pracuj.pl zapowiada duże inwestycje na WschodzieGrupa Pracuj.pl zapowiada inwestycje w serwisy rekrutacyjne w Rosji i na Ukrainie. Spółka liczy na szybki rozwój rynku internetowego w tych krajach.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5127316.html

GAZETA.PL

Internet zgładzi biurokracjęObywatele Holandii już wkrótce zapomną, jak wyglądają okienka w urzędach. Już niedługo najważniejsze zmiany życiowe w Holandii można będzie zgłaszać drogą internetową.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5127311.html

Karta dla emigrantaPrzekazy z Wielkiej Brytanii do Polski za darmo i rozmowy telefoniczne między dwoma krajami za grosze. Takimi usługami firma White Eagle chce skusić Polaków pracujących na Wyspach.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5127318.html

PULS BIZNESU

Konsorcjum Betacom i MCIS ma umowy z MENKonsorcjum spółek MCSI Ltd. oraz Betacom podpisało we wtorek umowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na łączną kwotę brutto 91 mln zł - poinformowała spółka Betacom w środowych komunikatach. Pierwsza umowa opiewa na kwotę 48,3 mln zł, a druga na 42,7 mln zł.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=789054fc-3164-4c02-9187-6cdb041c778b

Komputronik wkrótce podwyższy prognozyInwestorzy, którzy kupili akcje Komputronika w ubiegłorocznej ofercie pierwotnej po 39,1 zł za sztukę, są jeszcze na lekkim minusie (około 2,5 proc.). Ci, którzy wykorzystali do zakupów dno z połowy stycznia, są już ponad 15 proc. nad kreską.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=f81f1ee4-694b-49f5-8192-d0a0e0af1eb0&open=sec