Czwartkowy Przegląd Prasy

Bruksela wstrzymuje pomoc dla Nokii... Nie zmienił się zarząd Polkomtela... Asseco Poland dokupiło akcje Prokom Software... Anna Streżyńska może wydawać wiążące decyzje... Polska e-administracja jest wciąż na etapie planów... KE nie chce super-regulatora...

COMPUTERWORLD

Asseco Poland dokupiło akcje Prokom Software

Tym samym wczoraj (19 lutego) akcjonariuszami gdyńskiej spółki przestali być Ryszard Krauze i Prokom Investments. Asseco posiada obecnie 21,49% akcji Prokomu, uprawniających do 23,69% głosów na WZA tej spółki. Dziś (20 lutego) akcjonariusze zadecydują zapewne o połączeniu Asseco i Prokomu.

http://p1.idg.pl/r/4b472

RZECZPOSPOLITA

Anna Streżyńska może wydawać wiążące decyzje

Sądy cywilne nie będą oceniać, czy powołanie prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej było zgodne z prawem.

http://rp.pl/artykul/95589.html

Bruksela wstrzymuje pomoc dla Nokii

Fińska Nokia nie otrzyma żadnych subwencji z unijnych funduszy strukturalnych na produkcję w Rumunii i na Węgrzech - to już oficjalne stanowisko Komisji Europejskiej przekazane na piśmie niemieckiemu wiceministrowi gospodarki Hartmutowi Schauerte.

http://rp.pl/artykul/95791.html

GAZETA PRAWNA

E-administracja jest wciąż na etapie planów

Od wyborów ani razu nie zebrał się Komitet Rady Ministrów ds. Informatyzacji i Łączności. Na razie uruchomiono jedynie dwa systemy: e-Deklaracje i e-PUAP. 23 rządowe projekty informatyczne mają kosztować prawie 4 mld zł.

http://p1.idg.pl/r/fd4ea

Nie zmienił się zarząd Polkomtela

Rada nadzorcza Polkomtela nie podjęła żadnych decyzji personalnych dotyczących składu zarządu spółki.

http://p1.idg.pl/r/c2681

PULS BIZNESU

KE nie chce super-regulatora rynku telekomunikacyjnego UE

Komisja Europejska nie zamierza tworzyć super-regulatora rynku telekomunikacyjnego. Woli stworzyć system, w którym wykorzystana będzie regulatorów tego rynku w poszczególnych krajach UE.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=1d9adc43-c4b7-4293-bb37-d7c26d7972f3