Czwartkowy Przegląd Prasy

Prezes UKE zagroziła wczoraj dymisją... W Play niższe ceny danych w roamingu... Sklepy internetowe też będą zbierać zużyty sprzęt... Potencjał nauki powinien wzmacniać biznes... Polska: dolina Krzemowa w wersji mini... 5 innowacji, które zmienią nasze życie do 2012 r... Cztery pomysły na energię... Trudno wymienić towar kupiony w sieci w USA...

RZECZPOSPOLITA

Potencjał nauki powinien wzmacniać biznesNie każdy może być przedsiębiorcą i nie każdy może być naukowcem. Nienawidziłbym świata, który byłby zdominowany przez myślenie przedsiębiorcze i nienawidziłbym świata, który byłby zdominowany przez naukowców - mówi dyrektor Centre for Entrepreneurial Learning.

http://www.rp.pl/artykul/92478.html

Dolina Krzemowa w wersji mini W Polsce powoli zaczyna się rozkręcać transfer technologii z uczelni do biznesu

http://www.rp.pl/artykul/92477.html

Waleczna prezesPrezes UKE zagroziła wczoraj dymisją. Jej bezpardonowa walka z wielkimi telekomami nie wszystkim się podoba. Ale na pewno wdzięczni są jej klienci firm telekomunikacyjnych

http://www.rp.pl/artykul/92476.html

COMPUTERWORLD

5 innowacji, które zmienią nasze życie do 2012 r. IBM opublikował raport opisujący prawdopodobne kierunki rozwoju technologii, które już dziś mają bezpośredni wpływ na nasze życie. Wizje ekspertów zakładają, że w ciągu pięciu lat dzięki nowym technologiom zwiększy się bezpieczeństwo na drogach, wzrośnie wykorzystanie IT w medycynie, a telefon komórkowy zastąpi wiele innych urządzeń.

http://p1.idg.pl/r/09775

GAZETA WYBORCZA

Cztery pomysły na energię Drżące ludzkie ciało, prądotwórcza koszula i spodnie, pasażerowie kolei czy nowa żółta łódź podwodna - to wszystko najnowsze pomysły naukowców na uzyskanie energii wprost z niczego.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4925752.html

GAZETA PRAWNA

W Play niższe ceny danych w roaminguW ciagu najbliższych 10 dni, a na pewno do końca lutego, P4, operator sieci Play, ogłosi nowe, niższe ceny detaliczne roamingowej transmisji danych w sieciach wybranych zagranicznych operatorów.

http://p1.idg.pl/r/50828

Sklepy internetowe też będą zbierać zużyty sprzętPrzedsiębiorcy i dystrybutorzy sprzętu

i AGD będą musieli jeszcze w tym roku zebrać 25 proc. tego, co wprowadzili na rynek. Do tej pory organizacje odzysku osiągały poziom 5 proc. Nowelizowane przepisy rozszerzają ten obowiązek również na sklepy internetowe, telesprzedaż oraz na firmy leasingowe. Nie jest to realne do wykonania w tym roku - oceniają przedsiębiorcy.

http://p1.idg.pl/r/ebc4b

Trudno wymienić towar kupiony w sieci w USAAmerykańskie sklepy internetowe kuszą cenami polskich klientów. Kupujący powinni jednak wiedzieć, że ochrona praw konsumenta jest w tego rodzaju transakcjach znacznie ograniczona. Należy sprawdzić, czy gwarancja przewiduje możliwość naprawy sprzętu na terenie Europy. Nabywca towaru zachowuje wprawdzie prawo do odstąpienia od umowy, ale w praktyce jest to niezmiernie trudne i kosztowne.

http://p1.idg.pl/r/4049e