Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Prezes UKE zagroziła wczoraj dymisją... W Play niższe ceny danych w roamingu... Sklepy internetowe też będą zbierać zużyty sprzęt... Potencjał nauki powinien wzmacniać biznes... Polska: dolina Krzemowa w wersji mini... 5 innowacji, które zmienią nasze życie do 2012 r... Cztery pomysły na energię... Trudno wymienić towar kupiony w sieci w USA...

RZECZPOSPOLITA

Potencjał nauki powinien wzmacniać biznesNie każdy może być przedsiębiorcą i nie każdy może być naukowcem. Nienawidziłbym świata, który byłby zdominowany przez myślenie przedsiębiorcze i nienawidziłbym świata, który byłby zdominowany przez naukowców - mówi dyrektor Centre for Entrepreneurial Learning.

http://www.rp.pl/artykul/92478.html

Dolina Krzemowa w wersji mini W Polsce powoli zaczyna się rozkręcać transfer technologii z uczelni do biznesu

http://www.rp.pl/artykul/92477.html

Waleczna prezesPrezes UKE zagroziła wczoraj dymisją. Jej bezpardonowa walka z wielkimi telekomami nie wszystkim się podoba. Ale na pewno wdzięczni są jej klienci firm telekomunikacyjnych

http://www.rp.pl/artykul/92476.html

COMPUTERWORLD

5 innowacji, które zmienią nasze życie do 2012 r. IBM opublikował raport opisujący prawdopodobne kierunki rozwoju technologii, które już dziś mają bezpośredni wpływ na nasze życie. Wizje ekspertów zakładają, że w ciągu pięciu lat dzięki nowym technologiom zwiększy się bezpieczeństwo na drogach, wzrośnie wykorzystanie IT w medycynie, a telefon komórkowy zastąpi wiele innych urządzeń.

http://p1.idg.pl/r/09775

GAZETA WYBORCZA

Cztery pomysły na energię Drżące ludzkie ciało, prądotwórcza koszula i spodnie, pasażerowie kolei czy nowa żółta łódź podwodna - to wszystko najnowsze pomysły naukowców na uzyskanie energii wprost z niczego.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4925752.html

GAZETA PRAWNA

W Play niższe ceny danych w roaminguW ciagu najbliższych 10 dni, a na pewno do końca lutego, P4, operator sieci Play, ogłosi nowe, niższe ceny detaliczne roamingowej transmisji danych w sieciach wybranych zagranicznych operatorów.

http://p1.idg.pl/r/50828

Sklepy internetowe też będą zbierać zużyty sprzętPrzedsiębiorcy i dystrybutorzy sprzętu RTV i AGD będą musieli jeszcze w tym roku zebrać 25 proc. tego, co wprowadzili na rynek. Do tej pory organizacje odzysku osiągały poziom 5 proc. Nowelizowane przepisy rozszerzają ten obowiązek również na sklepy internetowe, telesprzedaż oraz na firmy leasingowe. Nie jest to realne do wykonania w tym roku - oceniają przedsiębiorcy.

http://p1.idg.pl/r/ebc4b

Trudno wymienić towar kupiony w sieci w USAAmerykańskie sklepy internetowe kuszą cenami polskich klientów. Kupujący powinni jednak wiedzieć, że ochrona praw konsumenta jest w tego rodzaju transakcjach znacznie ograniczona. Należy sprawdzić, czy gwarancja przewiduje możliwość naprawy sprzętu na terenie Europy. Nabywca towaru zachowuje wprawdzie prawo do odstąpienia od umowy, ale w praktyce jest to niezmiernie trudne i kosztowne.

http://p1.idg.pl/r/4049e