Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

PESEL-owa klęska Ludwika Dorna... E-sklepy z oddziałami... Operatorzy zadbają o marżę...Eurotel: przejęcie aktualne ...Telewizja cyfrowa dla każdego... Lista przebojów Internetu...

COMPUTERWORLD

Komputronik przejął wrocławską spółkę KEN TIKosztem ponad 15 mln zł Komputronik SA przejął spółkę KEN Technologie Informatyczne, oferującą rozwiązania informatyczne dla średnich i dużych firm.

http://p1.idg.pl/r/d3345

Słaba ochrona prywatności w 2007 rokuZagrożenia dla ochrony prywatności wzrosły w 2007 roku - wynika z raportu Privacy International i Electronic Privacy Information Center.

http://p1.idg.pl/r/76342

RZECZPOSPOLITA

E-sklepy z oddziałamiE-handel wchodzi do realu. Internetowy sklep z siecią oddziałów w całej Polsce, tworzonych na zasadzie franczyzy, to najnowszy pomysł spółki Max24.

http://rp.pl/artykul/80728.html

GAZETA PRAWNA

Operatorzy w tym roku zadbają o marżę, nie o klientówTen rok niestety nie przyniesie spektakularnych spadków cen usług telekomunikacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/6c292

GAZETA WYBORCZA

Amerykański rząd da cyfrową telewizję każdemuAż półtora miliarda dolarów zarezerwował amerykański rząd na to, by po przejściu na cyfrową telewizję naziemną właściciele starych telewizorów mogli nadal oglądać telewizję.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4805225.html

PULS BIZNESU

Eurotel: przejęcie aktualneZapowiadana na 2007 r. akwizycja Eurotela zostanie zrealizowana w pierwszym kwartale 2008 r. Nie zagrozi to prognozie.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=6cda6383-e79a-4e0e-b597-358600884b26&date=2008-01-03

(dostęp płatny)

DZIENNIK

Orange, Plus i Era zaczynają walczyć o zatrzymanie klientówMijający rok był przełomowy dla wartego ponad 20 miliardów złotych polskiego rynku telefonii komórkowej. Na rynek wszedł czwarty operator infrastrukturalny P4 (sieć Play) oraz kilku graczy wirtualnych, co zaostrzyło konkurencję.

http://www.dziennik.pl/gospodarka/wsj/article103398/Orange_Plus_i_Era_zaczynaja_walczyc_o_zatrzymanie_klientow.html

POLSKA

PESEL-owa klęska Ludwika DornaMiała być informatyczna rewolucja w urzędach i gigantyczne ułatwienia dla Polaków. Wyszła wielka kompromitacja.

http://www.polskatimes.pl/2,15476.htm

WPROST

Sieć się śmieje - lista przebojów InternetuW Polsce od lat nie ma liczącego się pisma satyrycznego. Nic dziwnego, skoro funkcję śmieszenia, tumanienia i przestraszania wzięła na siebie sieć. Żadna redakcja nie mogłaby sprostać zbiorowemu poczuciu humoru milionów redaktorów wrzucających do przeglądarek miliardy gigabajtów danych.

http://www.wprost.pl/ar/120243/Siec-sie-smieje-8211-lista-przebojow-Internetu/?I=1306

GAZETA BANKOWA

Potrzeba strategiiOd strony technicznej wdrożenie SOA nie nastręcza problemu, ale bez zmiany w myśleniu o organizacji cała koncepcja tej architektury jest niemożliwa do zrealizowania.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie