Czwartkowy Przegląd Prasy

GTS kupione... PTK Centertel i Polkomtel w pierwszej 20 w Europie... Znów SMS-owy rekord... Płyną miliony do e-biznesu...

COMPUTERWORLD

Pięciu użytkowników z piekła rodem

Pracownicy działów IT odpowiedzialni są za prawidłowe funkcjonowanie całego środowiska IT. Ten skomplikowany system to jednak również użytkownicy. Dla typowych informatyków jakikolwiek kontakt z użytkownikami często bywa denerwujący. Przedstawiamy pięć najgorszych typów użytkowników, których można spotkać w każdej firmie.

http://p1.idg.pl/r/9745b

RZECZPOSPOLITA

GTS kupione

Konsorcjum funduszy inwestycyjnych kupiło grupę firm telekomunikacyjnych GTS Central Europe. Należy do niej także polski operator GTS Energis (ok. 400 mln zł przychodów rocznie).

http://rp.pl/artykul/79447.html

Płyną miliony do e-biznesu

Po serii przejęć, m.in. Allegro i gadu-gadu, rośnie zainteresowanie naszymi e-firmami. Z szacunków "Rz" wynika, że w najbliższym czasie w spółki tej branży blisko 700 mln zł chcą zainwestować zarówno fundusze działające już w kraju, jak i te dopiero wchodzące na polski rynek

http://rp.pl/artykul/79442.html

GAZETA PRAWNA

PTK Centertel i Polkomtel w pierwszej 20 w Europie

PTK Centertel i Polkomtel po III kwartale utrzymały się na 19. i 20. miejscu w rankingu największych europejskich operatorów komórkowych.

http://p1.idg.pl/r/4e269

GAZETA WYBORCZA

Znów SMS-owy rekord?

Polacy coraz częściej zamiast świątecznych kartek wysyłają SMS-y. Klienci PTC wysłali w tegoroczną Wigilię 167 mln SMS-ów i 890 tys. MMS-ów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4791494.html

DZIENNIK

iPod zadba o uszy

Popularny iPod zadba o nasz słuch. Najnowsza wersja popularnego odtwarzacza mp3 sprawdzi jak długo słuchamy muzyki. Jeśli gadżet uzna, że juz mamy za długo w uszach słuchawki, to urządzenie wyciszy.

http://www.dziennik.pl/nauka/hitech/article100959/iPod_zadba_o_uszy.html

NEWSWEEK

Łebski Web

Czym będzie Web 3.0? Początkiem nowego rozdziału w historii naszej cywilizacji. A tak konkretnie?

http://www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=21642

(skrót artykułu dostępny po zalogowaniu się)