Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Pieniądze na e-urzędy... Na świecie jest prawie 300 mln użytkowników sieci 3G... Asseco kupuje spółki w Czechach... Vista do zmiany... Bauc pozostanie w Polkomtelu?... E-maile w palmtopach mogą być podglądane...

RZECZPOSPOLITA

Pieniądze na e-urzędySamorządy wydały w ubiegłych trzech latach niespełna 100 mln zł, czyli tylko jedną trzecią pieniędzy z funduszy strukturalnych na projekty społeczeństwa informacyjnego. Do 2013 roku będą miały do wykorzystania ok. 5,8 mld zł.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070621/ekonomia/ekonomia_a_7.html

Na świecie jest prawie trzysta milionów użytkowników sieci trzeciej generacjiPonad 180 mln abonentów na całym świecie korzysta z sieci trzeciej generacji -powiedział podczas wczorajszego UMTS Forum w Warszawie Jean-Pierre Bienaime, przewodniczący stowarzyszenia UMTS Forum.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070621/ekonomia/ekonomia_a_18.html

Asseco kupuje spółki w CzechachJedna z największych polskich grup informatycznych przejęła w Czechach kolejną firmę z branży.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070621/ekonomia/ekonomia_a_20.html

GAZETA PRAWNA

Dobry internetowy biznes wart miliony złotychW ciągu dwóch lat powstało co najmniej 300 małych firm internetowych, wiele z nich zostało już wykupionych. Ich właściciele powtarzają losy twórców Gadu-Gadu, Ceneo.pl czy Blog.pl i zarabiają miliony złotych. Na rynku pojawia się coraz więcej firm i funduszy chętnych do zainwestowania w nowo założone spółki.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1989.81.0.39.4.1.0.1.htm

Tylko jeden procent Polaków używa telefonów 3GTelefony trzeciej generacji (3G) nie są popularne wśród Polaków. Na koniec marca używało ich tylko 375 tys. osób.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1989.81.0.39.7.2.0.1.htm

GAZETA.PL

Vista do zmianyPo zarzutach Google, że Vista ogranicza konkurencję, Microsoft jeszcze w tym roku zmodyfikuje swój najnowszy system operacyjny.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4240228.html

Bauc pozostanie w Polkomtelu?W poniedziałek mogą rozstrzygnąć się losy prezesury Jarosława Bauca, szefa Polkomtela. Po ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej jego szanse na pozostanie na stanowisku mocno wzrosły.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4240230.html

DZIENNIK

E-maile w palmtopach mogą być podglądaneFrancuscy ministrowie nie mogą od dziś odbierać e-maili na swoich kieszonkowych komputerach korzystających z systemu BlackBerry. Francja boi się, że będą je podglądać Amerykanie i Brytyjczycy, bo w tych właśnie krajach są serwery tego systemu. W Polsce również działa BlackBerry. A zatem czy nasze e-maile mogą być szpiegowane?

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=255&ShowArticleId=49372