Czwartkowy Przegląd Prasy

Janosik zmusił ZUS do jawności... Przychody TP SA mocno w dół... Milion nowych telefonów... Telco stara się o wpis, a Elektrim umywa ręce... Pecety w kształcie pudeł to przeszłość... Rynek telefonii komórkowej po I kwartale... Internauci budują samochód zgodnie z filozofią open-source... Operatorzy dopłacają do aparatów... Czy komercyjny komputer kwantowy to krok naprzód?... E-apteki - całą dobę pod telefonem?... W Ulandii wrze - gra wojenna tygodnika Computerworld...

RZECZPOSPOLITA

Przychody TP SA mocno w dół

Przychody Telekomunikacji Polskiej spadły w pierwszym kwartale o ponad 2 proc., do 4,4 mld zł.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070426/ekonomia/ekonomia_a_9.html

Rynek GSM zwalnia

Liczba telefonów komórkowych w Polsce przekroczyła 38 mln. W pierwszym kwartale przybyło ich ponad 1 mln - podał Główny Urząd Statystyczny.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070426/ekonomia/ekonomia_a_20.html

COMPUTERWORLD

Na granicy światów

W Ulandii wrze. W jej stolicy dzień i noc trwają demonstracje. Komentatorzy polityczni światowych mediów nie mają wątpliwości - Ulandia jest u progu wojny domowej, która grozi podziałem kraju na dwie części - północną i południową. Czy udało się opanować sytuację - gra wojenna tygodnika Computerworld.

http://p1.idg.pl/r/a0212

GAZETA PRAWNA

Orange liderem, Era traci udział w rynku, Play na razie w tyle

W I kwartale liczba aktywnych kart SIM działających w polskich sieciach komórkowych wzrosła o 2,9 proc. do 37 mln 815,4 tys. Oznacza to, że penetracja telefonii komórkowej w końcu marca wynosiła 99,2 proc.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1952.81.3.2.4.2.0.1.htm

GAZETA.PL

E-apteki - całą dobę pod telefonem?

Resort zdrowia chce w rozporządzeniu nakazać aptekom internetowym m.in. pełnienie całodobowych dyżurów telefonicznych. - To ewidentne szykany, by podnieść nam koszty działania - twierdzą przedstawiciele e-aptek.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4090371.html

Internauci budują samochód zgodnie z filozofią open-source

Hobbyści rzucają wyzwanie wielkim koncernom motoryzacyjnym i pracują nad pierwszym na świecie samochodem budowanym techniką open-source.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4088958.html

Czy komercyjny komputer kwantowy to krok naprzód?

Czy firma D-Wave System, która stworzyła "pierwszy komercyjny komputer kwantowy" dokonała niemożliwego i doprowadziła do przełomu w nauce o komputerach? Czy uczyniła krok, który radykalnie poszerzy możliwości człowieka w dziedzinie przemysłu i działalności naukowej, wyprzedzając o całe lata przewidywania naukowców?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4088670.html

Janosik zmusił ZUS do jawności

ZUS przegrał apelację i musi ujawnić specyfikację techniczną tzw. protokołu, dzięki któremu program Płatnik służący przedsiębiorcom do rozliczania się z ZUS-em komunikuje się z systemem komputerowym Zakładu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4090363.html

DZIENNIK

6 mln komórek do wymiany

Kolorowe ekrany, odtwarzacze muzyczne i dostęp do internetu - takie telefony komórkowe staną się w tym roku w Polsce standardem. Bo operatorzy, by zatrzymać zdobytych już klientów, oferują coraz nowocześniejsze aparaty. Może ich to kosztować ponad 3 mld zł.

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=97&ShowArticleId=41884

Komputery przyszłości

Jeszcze do niedawna komputer klasy PC jednoznacznie kojarzył nam się z brzydkim pudłem w kolorze szarym lub ewentualnie beżowym. Na ogół schowany był w ciemnym kącie pod biurkiem, bo nikt go nie chciał oglądać. To się jednak zmieni.

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=255&ShowArticleId=41910

PULS BIZNESU

Telco stara się o wpis, a Elektrim umywa ręce

Sąd rejonowy wkrótce zajmie się sprawą udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej. Elektrimu to nie interesuje.

http://www.pb.pl/Issue.aspx?id=3b9b206b-837d-4e96-a760-186662d0c07f&date=2007-04-26

(dostęp płatny)