Czwartkowy Przegląd Prasy

NFI Midas stworzy sieć komórkową... Nowa strategia głównego konkurenta TP S.A... Intel miał udany kwartał... Zasady działalności e-aptek są niejasne... Ataki na fuzję Google z DoubleClick... Nowa konsola do gier firmy Sony... Warner nasila walkę przeciw piratom... Z Apple TV można zrobić taniego Mac-a... Rewolucja w grach RTS... Rootkit: intruz nie do wykrycia?...

RZECZPOSPOLITA

Zasady działalności e-aptek są niejasne

Nie wiadomo, czy klient, który kupi lek przez Internet, będzie mógł go zwrócić tak jak inny towar kupiony w sieci. Prawo farmaceutyczne jest sprzeczne z przepisami regulującymi wirtualny handel.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070419/prawo/prawo_a_2.html

COMPUTERWORLD

Rootkit: intruz nie do wykrycia?

Zaawansowane rootkity to najgroźniejsza broń w rękach hakerów. Zdaniem ekspertów ds. bezpieczeństwa w najbliższym czasie nowe generacje tego typu kodów mogą przysporzyć użytkownikom wielu poważnych problemów, zwłaszcza że wciąż brakuje narzędzi umożliwiających efektywną ochronę przed tego typu zagrożeniami.

http://p1.idg.pl/r/a7534

GAZETA PRAWNA

NFI Midas stworzy sieć komórkową

Centernet, spółka należąca do NFI Midas, w listopadzie zaoferuje młodym Brytyjczykom usługi jako operator komórkowy. Potem takie usługi chce świadczyć Polakom, także tym pracującym w Wielkiej Brytanii.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1947.81.897.2.7.1.0.1.htm

Netia wyda 700 mln zł, by dziesięciokrotnie zwiększyć liczbę klientów Internetu

W swej nowej strategii Netia stawia na inwestycje w internet. Tylko w tym roku chce zwiększyć dwukrotnie, do 200 tys., liczbę klientów szerokopasmowego internetu.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1947.81.897.2.9.1.0.1.htm

GAZETA.PL

Ataki na fuzję Google z DoubleClick

Przeciwnicy przejęcia przez Google firmy e-reklamowej DoubleClick ostrzegają, że Google buduje monopol i zagraża prywatności internautów. Apelują do władz, by nie zezwoliły na transakcję.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4070999.html

Warner nasila walkę przeciw piratom

Warner Brothers Entertainment, pod czujnym okiem Darcy Antonellis, toczy walkę z piractwem na całym świecie. Uwaga firmy, jak i całego Hollywood, w tej kwestii przenosi się z nielegalnych kopii filmów DVD wytwarzanych w Chinach na programy telewizyjne chronione prawami autorskimi i klipy z filmami pojawiające się w serwisach typu YouTube lub MySpace.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4069533.html

Z Apple TV można zrobić taniego Mac-a

Zaawansowani użytkownicy mogą przerobić Apple TV w prawie pełnoprawny komputer, nad którym kontrolę sprawuje system operacyjny Mac OS X. Modyfikacja składa się z trzynastu kroków.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4066435.html

PULS BIZNESU

Intel miał udany kwartał

O 19 proc. wzrósł w pierwszym kwartale zysk netto Intela, największego na świecie producenta mikroprocesorów.

http://www.pb.pl/Issue.aspx?id=149b81b1-5d47-4377-bec3-50d8c77d2697&date=2007-04-19

(dostęp płatny)

POLITYKA

Papier, kamień, nożyce

"Supreme Commander" był zapowiadany jako rewolucja w grach RTS. Jest w tym zdaniu sporo prawdy; tytuł rzeczywiście może zapoczątkować przemianę gatunku. Pytanie tylko, jak w przypadku każdej rewolucji, czy świat RTS stanie się po niej lepszy?

http://technopolis.polityka.pl/?p=88

Gra w białka

Na rynku pojawiła się PlayStation 3, nowa konsola do gier firmy Sony. Ci, którzy mają wyrzuty sumienia z powodu wydania ok. 2400 zł na czystą rozrywkę, mogą uspokoić sumienie włączając się do naukowego projektu Folding@Home.

http://technopolis.polityka.pl/?p=87