Czwartkowy Przegląd Cyfrowy

KE zbada jakość usług szerokopasmowych... Google i Skype następne do inwigilacji... Dwie nowe platformy do prowadzenia sklepu internetowego na rynku... Google zawarło nową umowę licencyjną z Associated Press... Czechy - 10.500.000 mieszkańców i ponad 700.000 domen .CZ... Sporu wokół .JOBS ciąg dalszy... YouTube udostępnia wideogalerię projektu 'Dzień z życia'... Trwa produkcja filmu o The Pirate Bay...

eKomercyjnie.pl

Selly i 100sklepów - dwie nowe platformy do prowadzenia sklepu internetowegoNa rynku oprogramowania sklepowego jest już dość ciasno, jednak kolejne firmy cały czas próbują zdobyć klientów dla siebie. Im większy wybór, tym niższe ceny i lepsza jakoś usług (przynajmniej w teorii), dlatego powinniśmy się cieszyć, że powstają kolejne podmioty tego typu.

http://www.ekomercyjnie.pl/selly-i-100sklepow-dwie-nowe-platformy-do-prowadzenia-sklepu-internetowego/

Wirtualnemedia

KE zbada jakość usług szerokopasmowychKomisja Europejska zapowiedziała rozpoczęcie badania, którego celem będzie analiza jakości detalicznych usług szerokopasmowych.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ke-zbada-jakosc-uslug-szerokopasmowych

YouTube udostępnia wideogalerię projektu 'Dzień z życia'Użytkownicy YouTube mogą już oglądać nagrania zgłoszone do projektu 'Dzień z życia' ('Life in a Day'), które posłużą jako materiał do stworzenia filmu nakręconego przez nich samych.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/youtube-udostepnia-wideogalerie-projektu-dzien-z-zycia-wideo

Google zawarło nową umowę licencyjną z Associated PressGoogle odnowiło umowę licencyjną z agencją Associated Press.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/google-zawarlo-nowa-umowe-licencyjna-z-associated-press

DZIENNIK INTERNAUTÓW

Google i

następne do inwigilacji?

Indie idą za ciosem - władze w New Delhi chcą, by odpowiednie służby miały dostęp do informacji przesyłanych przez klientów wszystkich dostawców usług telekomunikacyjnych.

http://di.com.pl/news/33478,0,Google_i_Skype_nastepne_do_inwigilacji.html

Trwa produkcja filmu o The Pirate BayPomysłodawcą i głównym wykonawcą jest szwedzki dokumentalista. Produkcję finansują jednak internauci. Premiera najwcześniej za rok.

http://di.com.pl/news/33485,0,Trwa_produkcja_filmu_o_The_Pirate_Bay.html

AZ.pl

Czechy - 10.500.000 mieszkańców i ponad 700.000 domen .CZ700.000 domen oznacza, że na 1 domenę przypada 15 mieszkańców. Od Czech lepszy wynik ma np. Holandia, gdzie na 1 domenę .NL przypada 4.25 mieszkańca, a w Niemczech 5.9 osób na jedną .DE.

http://aznews.pl/2010/09/czechy-10-500-000-mieszkancow-i-ponad-700-000-domen-cz/

Sporu wokół .JOBS ciąg dalszyNieco z boku dyskusji na temat nowych domenowych rozszerzeń toczy się spór wokół wykorzystania istniejącej już końcówki .JOBS. Kolejna grupa nacisku apeluje do ICANN by ponownie rozważyła pomysł szerszego udostępnienia domeny.

http://aznews.pl/2010/09/sporu-wokol-jobs-ciag-dalszy/