Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA BUDOWNICTWO I NIERUCHOMOŚCI

Należąca do Gazety.pl Grupa Trader awansuje z 7. na 5. miejsce. Tym samym z 5. na 7. spadają nieruchomosci-online.pl. Wzrost zasięgu zanotował serwis szybko.pl - skok o dwa oczka na 8.

Z 9. na 10. pozycję spada Grupa meble.pl. Grupa może mimo wszystko liczyć na wzrost zasięgu w sierpniu, dzięki przejęciu dwóch portali z branży meblowej.

Godny odnotowania awans zaliczyła Wirtualna Polska - z 16. pozycji, którą serwis zajmował w maju, obecnie WP znajduje się na silnym 12. miejscu.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA EDUKACJA

Serwisy edukacyjne Gazety.pl straciły w przeciągu miesiąca aż 3,09 punktu procentowego. Daje to Gazecie dalekie 14. miejsce, a przypomnijmy, że jeszcze w maju zajmowała 6. pozycję.

Po dużym spadku z zeszłego miesiąca Interia.pl powoli odrabia pozycję - obecnie na 17. miejscu. Na 5. pozycję spada bryk.pl.

Sporym awansem może poszczycić się szkolnictwo.pl ( z 11. na 7.), natomiast stawkę zamykają serwisy edukacyjne o2.pl.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA SPORT

Okazuje się, że serwisy sportowe o2 utrzymały silną pozycję, którą zdobyły silnym debiutem w zeszłym miesiącu. Do przodu brnie Axel Springer (z 14. na 11. pozycję), który podobnie jak o2.pl zadebiutował w tej kategorii w maju.

Całkowicie nowym serwisem w zestawieniu (zresztą na bardzo wysokiej 8. pozycji) jest euro2008.pl. Należy przyznać, że domena została bardzo trafnie dobrana do treści jaką oferowała strona (informacje o Mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii). Obecnie pod tym adresem znaleźć można FutbolNet.pl.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych