Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Prezentujemy czerwcowe wyniki popularności tematycznych witryn internetowych odwiedzanych przez polskich internautów, pochodzące z badania Megapanel PBI/Gemius. W czerwcu YouTube, po wprowadzeniu polskiej wersji, zyskał ok. 500 tys. nowych użytkowników. Ponadto wzrost popularności w pierwszym wakacyjnym miesiącu odnotowała większość serwisów turystycznych i sportowych.

Informujemy, że za przydział serwisów do 12 kategorii tematycznych odpowiada Rada Badania Megapanel PBI/Gemius.

Kategoria Informacja, Publicystyka, Media

Czerwcowe zestawienie nie zaskakuje. Nadal zdecydowanie prowadzą serwisy największych portali, mimo że ich zasięgi nieznacznie spadły w porównaniu z majem. Na pierwszym miejscu z zasięgiem 40,99% znajdują się serwisy informacyjne Onetu, następnie Wirtualnej Polski, Gazety oraz Interii.

Wzost w rankingu zanotował serwis tvn24 z zasięgiem 4,82% (z 12 miejsca w maju na 10 w obecnym rankingu) oraz trojmiasto.pl (z 19 na 16 pozycję). Nieznacznie spadł zasięg opoka.org.pl, który teraz wynosi 4,36% i znajduje się na 12 miejscu w zestawieniu.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Kultura i Rozrywka

Największy wzrost zasięgu i liczby użytkowników odnotował w czerwcu YouTube. W bieżącym rankingu znalazł się na 2 miejscu, przeskakując serwisy rozrywkowe Wirtualnej Polski i o2. W ciągu miesiąca YouTube zyskał 0,5 mln użytkowników. Jest to zapewne efekt wprowadzenia w czerwcu polskiej wersji językowej serwisu.

Istotny wzrost zasięgu o 3 pkt. proc. dotyczy także Grupy Medousa- fotosik.pl. W porównaniu z majem serwis awansował o jedno oczko do góry i teraz plasuje się na 6 miejscu.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Motoryzacja

Serwisy motoryzacyjne Wirtualnej Polski i Onetu zamieniły się miejscami. Serwisy Onet.pl wskoczyły na 4 miejsce z zasięgiem 7,72%, natomiast serwisy WP spadły na 5 pozycję tracąc 190 tys. użytkowników w porównaniu z majowym zestawieniem. Serwisy motoryzacyjne o2.pl spadły z 7 na 10 miejsce i w czerwcu osiągnęły zasięg 2,90%.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Biznes, Finanse, Prawo

Niewielkie zmiany w pierwszej dziesiątce. Serwisy biznesowe Onet.pl nadal prowadzą, zwiększając nieznacznie swój zasięg w czerwcu do 19,28%. Natomiast niewielki spadek odnotował expander.pl (z 8 na 10 miejsce) osiągając w czerwcu zasięg 3,83%.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Budownictwo i Nieruchomości

Bez zmian w czołówce w kategorii Budownictwo i Nieruchomości. Na pierwszym miejscu serwisy Gazeta.pl, a za nimi Murator, który odnotował niewielki spadek zasięgu (z 4,39% w maju na 3,87% w czerwcu). Tymczasem serwisy Interii spadły na 20 miejsce w rankingu (zasięg- 0,66%).

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Edukacja

Pierwsza trójka serwisów edukacyjnych odnotowała spadek liczby użytkowników i mniejszy zasięg. Pomimo tego, bezkonkurencyjnym liderem pozostaje Wikipedia z liczbą 5,5 mln użytkowników. W czerwcowym zestawieniu wypadł serwis poświęcony nauce języka angielskiego- ang.pl, natomiast znalazł się, kolejny obok ling.pl, internetowy słownik językowy- dict.pl.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych
Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.