Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Sport

Większość serwisów sportowych zanotowało wzrost zasięgu i liczby odsłon w porównaniu z majem. W zestawieniu na 17 miejscu znalazła się strona formula1.pl, która osiągnęła zasięg 0,65%. Lato to okres wzmożonych wydarzeń sportowych, więc zapewne tym należy tłumaczyć wzrost popularności serwisów w tej kategorii.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Styl Życia

Niewielkie zmiany w czołówce w tej kategorii. Na 2 miejsce z zasięgiem 21,35% awansowały serwisy lifestylowe o2, przeskakując tym samym serwisy Wirtualnej Polski. Nieznacznie spadła liczba użytkowników stron skierowanych do studentów- korba.pl, dlastudenta.pl oraz studentnews.pl. Na 20 miejscu pojawiła się witryna magazynu dla mężczyzn ckm.pl.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Turystyka

Niemal wszystkie serwisy turystyczne odnotowały w czerwcu lepsze wyniki niż w maju. Czerwiec to początek sezonu wakacyjnego, a więc i wzrost zainteresowania stronami poświęconymi podróżom. Liderem rankingu nadal pozostają serwisy Onet.pl z zasięgiem 14,02%.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Nowe Technologie

Strony Interia.pl poświęcone nowym technologiom znalazły się na 3 miejscu (skok z 5 miejsca w maju) z ponad 8,7 mln liczbą odsłon. Lepsze wyniki zanotowały także serwisy Wirtualnej Polski (wzrost zasięgu do 6,72%). Niewielkie zmiany dotknęły drugą dwudziestkę- elektroda.pl spadła z 15 na 20 miejsce, a strona emule-project.net pojawiła się na 17 pozycji.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Praca

Bez większych zmian w kategorii Praca. Podobnie jak w poprzednim zestawieniu na pierwszym miejscu plasuje się Pracuj.pl, a tuż za nim strony z ofertami pracy portalu Gazeta.pl. Oba serwisy odnotowały nieznaczne spadki liczby odsłon w porówaniu z majowym rankingiem. Z 14 miejsca na 10 awansował jobs.pl, którego zasięg w czerwcu wyniósł 2,08%.

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Społeczności

Zmiany w tej kategorii dotyczą jedynie czołówki rankingu. Serwisy społecznościowe Interia.pl z zasięgiem 13,59% (wzrost z 12,60% w maju) przeskoczyły społeczności Wirtualnej Polski, których zasięg w czerwcu wyniósł 12,66%. Większy zasięg, o 1,3 pkt. proc. w porównaniu z majem, odnotowała także MojaGeneracja Gadu-Gadu, której liczba użytkowników w czerwcu wyniosła prawie 1,7 mln (1,55 mln miesiąc wcześniej).

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Zobacz także:

Majowy ranking serwisów tematycznych

Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce