Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najnowsze, czerwcowe wyniki badania popularności witryn internetowych Megapanel PBI/Gemius. W stosunku do maja 2007 nieznacznie zmienił się zasięg czołówki najpopularniejszych witryn w Polsce. Największy wzrost zanotowała grupa Medousa, która w czerwcu osiągnęła zasięg 22,29% i znalazła się na 13 miejscu w rankingu.

W pierwszej piątce najpopularniejszych witryn według zasięgu miesięcznego nadal znajdują się Google, Onet, Wirtualna Polska, Allegro oraz Interia. Google odnotował nieznaczny wzrost zasięgu w porównaniu z majowymi wynikami, natomiast pozostała czwórka niewielki spadek.

W czerwcu na 20 miejsce z zasięgiem 18,34% znalazł się serwis typu Yellow Pages- pf.pl. Wzrost zainteresowania tego typu serwisami w miesiącach wakacyjnych jest być może związany z przydatnymi danymi, jakie oferują te strony dla podróżujący po Polsce.

Wzrost zasięgu odnotował także serwis YouTube. Z wynikiem 33,87% plasuje się na 10 miejscu. To właśnie w czerwcu ruszyła polska wersja serwisu.

W rankingu ze względu na liczbę odsłon pierwsza dziesiątka niewiele się zmieniła. Na pierwszym miejscu znajduje się Allegro, za nim Onet, Google i Grupa Fotka. Fotka w czerwcu z liczbą 1,7 mld odsłon wyprzedziła nieznacznie Wirtualną Polskę (1,6 mld odsłon).

Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W rankingu ze względu na miesięczny czas czołówka jest niezmienna w porównaniu do majowego badania. Nadal prowadzi Google, za nim dwa największe polskie portale- Onet i Wirtualna Polska.

Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Czołówka komunikatorów w Polsce to nadal Gadu-Gadu, Skype i Tlen. Te trzy komunikatory nieznacznie zwiększyły swój zasięg. Na pierwszym miejscu z zasięgiem 43,17% i liczbą 5,9 mln użytkowników znajdują się Gadu-Gadu, a za nim Skype z zasięgiem 28,20% oraz liczbą użytkowników 3,9 mln. Wzrost zasięgu do 1,04% zanotował komunikator MSN Messenger, który w czerwcu przeskoczył AQQ i znalazł się na 4 miejscu w rankingu.

W rankingu witryn objętych site-centric według zasięgu na pierwszym miejscu jest Onet.pl, dalej Wirtualna Polska, Allegro, Interia oraz o2.pl.

Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Patrz także:

Majowe wyniki Megapanelu- najpopularniejsze witryny w Polsce