Czas wypróbować Amazon - przesyłka za darmo

Amazon.co.uk zachęca Polaków do skorzystania ze swoich usług. Sklep internetowy dołączył nasz kraj do grupy FREE Super Saver Delivery - darmowych dostaw w ciągu 3 do 10 dni roboczych. Zakupy w brytyjskim sklepie są teraz tańsze niż w którymkolwiek polskim serwisie.

Czas wypróbować Amazon - przesyłka za darmo

Kupując płytę "Metallic Spheres" w Amazon, oszczedzamy nawet 25 złotych.

Polecamy:

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że Amazon zbliża się do Polski. Światowy gigant e-commerce przejął sklep z towarami z wyższej półki - BuyVip.com, który działa też w naszym kraju. Wczoraj, brytyjski oddział sklepu Amazon umożliwił nam bezpłatne dostawy swoich towarów.

Ceny filmów i muzyki są w Anglii dużo niższe niż w Polsce. Użytkownik brytyjskiego sklepu płaci za płytę średnio 9 funtów, co w przełożeniu daje około 40-45 złotych. W polskich sklepach ten sam krążek kosztuje nawet 10 do 15 zł więcej.

Przykładowo, głośna płyta "Metallic Spheres" nagrana przez The Orb i Davida Gilmoura, w salonie internetowym Empiku kosztuje aż 65,49 złotych, podczas gdy użytkownik Amazon może kupić ją już za 8,93 funta (przyjmując kurs 4,5 - daje to równe 40 złotych).

Niestety, istnieje limit, który określa minimalną wartość zamówienia z darmową przesyłką. Poza ofertą specjalną jest to 25 funtów. Na pewno, Amazon.co.uk nadaje się świetnie do większych zakupów. Dodatkowe plusy korzystania z tego serwisu to m.in. wcześniejsze premiery i większa oferta płyt z całego świata. W sklepach Amazon kupisz też urządzenie Kindle, uważane przez specjalistów za najlepszy e-czytnik w cenie do 1000 zł [niestety, Kindle dostępny jest tylko w sklepie amazon.com, więc koszt przesyłki i tak będzie trzeba pokryć - dzięki, vroo!].

Płatności w sklepie dokonuje się kartą kredytową lub debetową. Przyjmowane są m.in. karty MasterCard, Visa i Visa Electron. Szczegóły na temat płatności w serwisie i podatku VAT dostępne są w sklepowym dziale pomocy brytyjskiego Amazona.