Czarna lista Google: tych słów nie lubi Google Instant

Funkcja Instant skraca czas oczekiwania na rezultaty wyszukiwania w Google. Wyniki pojawiają się już w momencie wpisywania tekstu przez użytkownika. Nie wtedy, jednak, gdy próbujemy wpisać "złe frazy", których wyników Google nie chce nam podsuwać. Twórcy serwisu 2600.com zaproponowali użytkowników zabawę w skompletowanie Google Blacklist - słownika fraz, których Instant nie wyszuka.

Google Instant - dynamiczne wyszukiwanie

Polecamy:

Zobacz także:

Stosowana przez Google lista ma zabezpieczyć dzieci i wszystkich użytkowników, którzy nie życzą sobie wyświetlania niewłaściwych stron, a przez przypadek wpisali frazę, która do nich prowadzi. Wśród fraz są np. porn, naked czy nude, ale też frazy związane z ruchami rasistowskimi, takie jak white power.

Co ciekawe, w mechanizmie Google znaczenie ma każda literka. Nie znajdziemy np. frazy 4chan b..., ale już fraza 4chan y... nie jest blokowana. Twórcy "czarnej listy" muszą chyba nieźle się bawić, bo Google Blacklist zawiera prawdziwy wysyp dziwacznych haseł, których wyszukiwarka nie chce szukać bez potwierdzenia.

Nikt nie wie, ile słów znajduje się na oryginalnej liście stworzonej przez Google. Poza słowami, których Instant nie lubi, użytkownicy 2600.com szukają też "brzydkich słów", z którymi funkcja współpracuje. Dwa z nich, marijuana i heroin, zostały już przez Google zablokowane.

Nie polecamy poszukiwania "złych fraz" Google, ale wydaje się, że to niezła zabawa maniaków na długie, jesiennie wieczory. Ciekawe, jak długa będzie ta lista za tydzień. Przeglądając słownik, znaleźliśmy swego rodzaju easter-eggs, takie jak: pamela anderson, are idiots i google is evil [technicznie, wszystkie frazy ... is evil są zablokowane].