Cyfrowe.pl: 28 mln zł przychodu w 2008 r.

Specjalistyczny sklep internetowy foto-video Cyfrowe.pl ogłosił wyniki sprzedaży w 2008 roku. Przychody firmy wyniosły 28 mln zł i były rekordowe w historii firmy.

Sklep działa od końca 2002 roku. W ofercie znajduje się ponad 5000 produktów - aparaty fotograficzne, kamery, obiektywy itp. Oprócz sprzedaży przez Internet, Cyfrowe.pl prowadzi dwa stacjonarne sklepy foto-video: w Gdańsku i Warszawie.

W stosunku do 2007 roku przychody wzrosły o 27%. Sklep zaznacza, że udało się osiągnąć taki wynik mimo taniejącego w 2008 roku sprzętu fotograficznego. Wzrost sprzedaży nastąpił we wszystkich podstawowych grupach produktów oferowanych przez sklep.

"Z uwagi na rozszerzający się kryzys gospodarczy i rosnący kurs Euro, trudno przewidzieć wyniki tegoroczne - mówi Jarosław Banacki, prezes Cyfrowe.pl - Jednakże przygotowaliśmy na ten rok szereg działań i nowych przedsięwzięć, które mają złagodzić skutki kryzysu w naszej firmie i przyczynić się do dalszego wzrostu sprzedaży. Biorąc to pod uwagę myślę, że wzrost obrotów w tym roku będzie nie mniejszy od ubiegłorocznego".