Cyfrowa Gazeta Wyborcza

Gazetę Wyborczą można poczytać w wersji cyfrowej w serwisie www.pressdisplay.com. Przez tydzień można gazetę przeglądać za darmo. Potem trzeba opłacić prenumeratę.

Serwis oferuje 40 stron gazety, bez dodatków. Aby je przeglądnąć trzeba zarejestrować się w serwisie pressdisplay.com. Cyfrowe wydanie Wyborczej ma szereg zalet - jest wierną repliką papierowej wersji, a przy tym oferuje szereg dodatkowych możliwości. E-gazetę można przeszukiwać, zaznaczać, dodawać do niej notatki, zarchiwizować, a nawet wysłać do znajomego.

Gazeta Wyborcza jest jedyną polską gazeta dostępną w serwisie pressdisplay. Konkurencyjną platformą tego typu jest - NewsStand - za pośrednictwem której wydawnictwo IDG od blisko roku oferuje elektroniczną edycję tygodnika Computerworld. Cyfrowe wydania gazet, to jednak wciąż raczkujący biznes i to nie tylko w Polsce. Najwięcej cyfrowych wydań mają wydawcy pism o profilu technologicznym. Stosunek cyfrowej dystrybucji do całkowitej wynosi dla nich nawet 43% (Java Developer Journal). Popularne dzienniki w wersji cyfrowej stanowią zwykle nikły procent w nakładzie całkowitym gazety. Przykładowo: cyfrowi prenumeratorzy The New York Timesa stanowią 0,28% wszystkich prenumeratorów.