Credit Suisse stworzył portal finansowy

Credit Suisse, drugi co do wielkości szwajcarski bank, otworzył własny portal finansowy. Jest to pierwsze tego typu paneuropejskie przedsięwzięcie , mające na celu zdobycie przez narodowy bank klientów z innych państw.

Platforma Credit Suisse na początku została uruchomiona w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Następnie będzie dostępna dla klientów z 11 krajów Unijnej Piętnastki.

Pierwszym udostępnionym przez bank rachunkiem jest Global Investor Portfolio, którym, jak obliczył bank, powinno zainteresować się około 40 mln zamożnych osób. Aby otworzyć konto na stronach platformy finansowej www.credit-suisse.net klienci banku powinni zdeponować co najmniej 844 dolary. Żeby obsługa internetowych kont była opłacalna dla Szwajcarów, najmniejszą sumą, którą powinni zarządzać jest około 42 tys. dolarów.

W nowym serwisie Credit Suisse klienci będą mogli zakładać rachunki depozytowe w dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich, funtach brytyjskich, a także w euro. Bank umożliwi także swoim klientom kupno i sprzedaż akcji w obrębie państw Unii Europejskiej.

Credit Suisse zamierza zaoferować własne produkty inwestycyjne oraz wiodących domów inwestycyjnych.

W przyszłym roku bank planuje rozszerzyć swoją internetową ofertę o: porady przez telefon, karty kredytowe, a także ubezpieczenia na życie.

Prezesi Credit Suisse obliczyli, że platforma internetowa powinna zacząć przynosić zyski w ciągu pięciu lat.