Coraz więcej filmów na zamówienie

Co trzecie amerykańskie domostwo będzie korzystało z usługi filmów na życzenie (video on demand) do końca 2008 roku - przewiduje firma analityczna Yankee Group. Zdaniem Forrester Research, w ciągu najbliższych 4 lat przychody ze świadczenia tego typu usług wyniosą w USA 1,16 mld USD - podał serwis ClickZ.com.

W minionym roku prawie 11,4 mln amerykańskich domostw skorzystało z video on demand (VoD). Oznacza to wzrost o 70% w porównaniu z rokiem 2002. Ubiegłoroczne przychody ze świadczenia tego typu usług wyniosły, zdaniem Forrester Research, 318 mln USD.

Jak wskazuje raport Yankee Group, jedynie 30% abonentów, którzy posiadają dostęp do usługi VoD, skorzystało z tej możliwości. Zdaniem firmy analitycznej, usługa jest zbyt mało promowana i wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego, co otrzymuje w pakiecie, płacąc comiesięczny abonament.

Jedno jest pewne: usługi VoD będą coraz popularniejsze i coraz powszechniejsze. Forrester Research szacuje, że w 2008 roku przychody ze świadczenia VoD wyniosą 1,16 mld USD.