Coraz bardziej pomarańczowo

Z usług Orange korzysta obecnie na całym świecie ponad 40,5 mln. Operator komórkowy powiększył w I kwartale br., w porównaniu z rokiem ubiegłym, bazę klientów o 21% we Francji, o 15% w Wielkiej Brytanii i o 34,8% w pozostałych oddziałach.

Przychody należącego do France Telecom operatora komórkowego Orange w I kwartale br. wyniosły 3,9 mld EUR, co oznacza wzrost w porównaniu z ub. rokiem o 14,9%. Obecnie grupa Orange obsługuje 40,5 mln użytkowników. Liczba klientów operatora komórkowego wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym o 22%.

Największy, francuski oddział Orange miał 1,7 mld EUR przychodów, o 17% więcej niż rok wcześniej. Z jego usług korzystało na koniec I kwartału br. 18,3 mln osób, o 21% więcej niż przed rokiem. Orange opanowało obecnie 49% rynku komórkowego we Francji, zyskując blisko 1% w stosunku do końca 2001 roku. Nadal obniża się wartość przychodów z jednego użytkownika, jednak nieco wolniej niż w 2001 roku (8%). W I kwartale ARPU w przypadku francuskiego Orange obniżyło się o 6,5% w stosunku kwartalnym.

Drugi pod względem wielkości, brytyjski oddział Orange miał w I kwartale br. 1,4 mld EUR przychodów i zyskał w porównaniu z I kwartałem ub. roku 15% nowych użytkowników. Obecnie brytyjski oddział Orange panuje nad 28,4% brytyjskiego rynku telefonii komórkowej.

Pozostałe oddziały Orange odnotowały 34,8 – proc. wzrost liczby klientów w stosunku do I kwartału 2001 i łącznie obsługują obecnie 9,6 mln klientów (stan na koniec I kwartału br. ).