Contribute po raz drugi

Koncern Macromedia zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowej wersji swojej aplikacji do zarządzania zawartością serwisów internetowych – Contribute.

Największą zaletą aplikacji jest fakt, że daje ona pełną kontrolę nad zawartością stron internetowych nawet osobom nie mającym zaawansowanych umiejętności webmasterskich.

Program jest przeznaczony dla firm i organizacji, które posiadają duże i często aktualizowane witryny. Po stworzeniu szkieletu strony przy użyciu dowolnego edytora HTML, administrator tworzy specjalne konta dla osób, które będą się troszczyły o jej zawartość. W ramach uprawnień zostają określone m.in. obszary witryny, za które odpowiada dany użytkownik.

Zadania przydzielone użytkownikom nie wymagają od nich znajomości HTML'a, JavaScriptu itp. Ich działania ograniczają się do pracy z grafiką, czy tekstem, który może być kopiowany bezpośrednio z innych aplikacji (edytora tekstu, czy arkusza kalkulacyjnego). Z tego względu funkcje edytora stron WWW zostały ograniczone do najbardziej podstawowych.

Jedną z najciekawszych nowych funkcji programu jest bez wątpienia Flashpaper. Pozwala ona na automatyczną zamianę grafiki (animacji) zapisanej w innych programach na animacje flashowe. Programiści Macromedia dodali również obsługę protokołu SFTP oraz zwiększyli możliwości programu pod względem tworzenia stron komercyjnych – z systemami płatności online.

Inną nowością, która niekoniecznie ucieszy wszystkich użytkowników Contribute, jest konieczność dokonania aktywacji programu (w sposób analogiczny do systemu Windows XP). W zamierzeniach władz firmy Macromedia ma to pomóc w walce z piractwem.

Macromedia Contribute 2 ma trafić do sprzedaży już 29 lipca br. Cena pojedynczej licencji wyniesie 99 USD. Można również nabyć pakiet 5 licencji za 399 USD lub 10 za 749 USD.

Więcej informacji:

http://www.macromedia.com/software/contribute