Contails.com: dziel się kontaktami

Ruszyła wersja testowa serwisu Contails.com. Serwis jest narzędziem do współdzielenia list kontaktów, które na co dzień rozproszone są w telefonach komórkowych, programach pocztowych, na stronach internetowych, w komunikatorach czy w notesach.

Za pomocą serwisu będzie można nie tylko przechowywać swoje kontakty, ale również dzielić się niemi z innymi osobami. Serwis przyjdzie nam więc z pomocą, gdy będziemy potrzebowali uzyskać informacje o swoich znajomych, w szczególności brakujące lub bardziej aktualne detale, np. nowy numer telefonu, czy adres e-mail. System może też m.in. wskazać, który z naszych przyjaciół zna poszukiwany przez nas adres czy numer telefonu.

Trzecią podstawową funkcjonalnością serwisu jest synchronizacja. Używając Contails.com można za darmo zsynchronizować listy kontaktów przechowywane w kilku miejscach, np. w pamięci kilku aparatów telefonicznych.

"Serwis umożliwia ściągnięcie detali kontaktowych, rozproszonych po różnych miejscach i znajomych w jedną, funkcjonalną listę kontaktów." - mówi Dawid Wójcicki, współtwórca Contails.com.

Contails.com: dziel się kontaktami
Trwają też prace nad dodaniem kolejnych funkcjonalności, m.in. automatycznego sugerowania znajomości, rozszerzonych możliwości synchronizacji.

Twórcy planują pozyskanie użytkowników z całego świata. Serwis został przygotowany w kilku wersjach językowych - polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej.

"Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo danych. Dlatego połączenie z serwisem za pośrednictwem bezpiecznego protokołu SSL jest u nas zalecane i zupełnie darmowe" - dodaje Dawid Wójcicki z Contails.com - "W niedalekiej przyszłości planujemy wiele związanych z tym dodatkowych funkcjonalności jak np. gwarancja zabezpieczenia zbioru kontaktów przed utratą, tzw. punkty przywracania listy kontaktów czy wprowadzenie szyfrowanych połączeń synchronizacyjnych z telefonami".