Connect startuje na Starym Kontynencie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, internetowy sklep muzyczny Sony - Connect, stanie dziś otworem dla Europy. Niestety, podobnie jak w przypadku iTunes Music Store, jako pierwsi zrobią w nim zakupy tylko Niemcy, Anglicy oraz Francuzi.

Connect startuje na Starym Kontynencie

Brytyjska witryna internetowa sklepu Connect

W zasobach sklepu Connect znajdą oni 500 tysięcy nagrań w cenie 0,99 EUR za utwór (0,79 funta w Wielkiej Brytanii). Warto zauważyć, iż ta oferta cenowa jest taka sama jak w przypadku iTunes Music Store - można się zatem spodziewać zażartej konkurencji pomiędzy obydwoma sklepami. Muzyczny katalog Connecta jest zasługą 5 największych wytwórni muzycznych oraz 150 mniejszych, niezależnych. Jak informowaliśmy już wcześniej, utwory dostępne w sklepie Sony są zakodowane w autorskim formacie ATRAC3.

Dalsze poszerzenie zasięgu sklepu Connect zakłada uruchomienie serwisu w Szwajcarii, Austrii, Holandii oraz krajach Skandynawii do końca roku. W Hiszpanii oraz Włoszech Connect zostanie uruchomiony wiosną 2005 roku. Nie wiadomo nic do tej pory o planach Sony wobec pozostałych regionów Europy.

Uruchomiono już europejską wersję strony internetowej sklepu:

http://www.connect-europe.com