Connect będzie sprzedawał filmy

O planach korporacji Sony, dotyczących sprzedaży filmów w zasobach internetowego sklepu muzycznego Connect mówiono już od jakiegoś czasu. Zapowiedzi te powoli krystalizują się, a przedstawiciele Sony zapewniają, iż stanie się to faktem w przeciągu najbliższych 12 miesięcy.

Oprócz dotychczasowej funkcjonalności sklepu Connect (ponad 500 tysięcy utworów w autorskim formacie ATRAC3), jego klientom zostanie oddana do dyspozycji baza filmów oraz programów telewizyjnych. W odłamie koncernu zajmującym się elektroniką użytkową, trwają już prace nad przenośnymi urządzeniami, na które będzie można przenieść zakupione w sklepie Connect filmy oraz programy telewizyjne.

Aby umożliwić klientom pobieranie zakupionego filmu niezbędna jest odpowiednia technologia, jak twierdzą przedstawiciele Sony, bardziej zaawansowana, niż w przypadku materiału audio. Chodzi oczywiście o zapewnienie odpowiedniej ochrony przed nieautoryzowanym kopiowaniem. Dominuje przekonanie, iż po raz kolejny w przypadku sklepu Connect, filmy będzie można przesyłać jedynie na urządzenia kompatybilne z technologią Sony (taka sytuacja ma miejsce w przypadku plików muzycznych w formacie ATRAC3 - ich transfer możliwy jest jedynie na przenośne odtwarzacze Sony).

W filmowych zasobach sklepu Connect znajdą się prawdopodobnie tytuły z wytwórni Sony Pictures, Paramount, Universal Studios, Warner Brothers oraz Metro-Goldwyn-Mayer. Jak źródło posłużyć może również amerykański serwis filmowy Movielink.com, z którym Sony współpracuje.

Więcej informacji: Internetowy sklep muzyczny Connect