Comtica wprowadza standard MMS

Spółka Comtica zaproponowała nabywcom rozwiązań Comtica Enterprise Portal aplikację analityczną wzbogaconą o możliwość dokumentowania w postaci zdjęć cyfrowych.

Rozwiązanie ma być pomocne dla działów marketingu dużych dystrybutorów towarów, które mają problemy z bieżącym monitorowaniem realizacji umów. Aplikacja przeznaczona jest do wsparcia procesu decyzyjnego osób ustalających poziom cen i weryfikujących punkty sieci pod kątem wywiązania się z umów dotyczących ekspozycji towarów w placówkach handlowych.

Aplikacja została wyposażona w parametry, pozwalające wyciągać wnioski, co do strategii cenowych konkurentów. Oprogramowanie pomaga także w określeniu fluktuacji cen. Dane analizowane przez system zbierane są przez handlowców i zapisywane online lub off-line a następnie przekazywane do jednostki centralnej. Aplikacja może pracować przy użyciu wielu standardów wymiany informacji. Korzystające z niej osoby mogą używać zarówno urządzeń typu hand-held jak i komputerów PC. Handlowcy mogą zbierać także dokumentację fotograficzną korzystając z telefonów z wbudowaną kamerą cyfrową. Przesyłane do centrali zdjęcia są integralną częścią raportów. W zależności od wymagań klienta baza danych może być zasilana MMS'ami lub plikami graficznymi przekazywanymi poprzez GPRS.