ComputerLand dofinansowuje klinikę

Giełdowa spółka podniosła do 59% swoje udziały w wortalu medycznym. Podtrzymuje też deklarację dalszych inwestycji w Clinikę. Wortal rozpocznie niedługo świadczenie usług e-commerce.

ComputerLand obejmie 200 tys. akcji serii B wortalu po cenie nominalnej 10 zł. Tym samym jego udział w Clinice wzrośnie do 59,6% (480 tys. akcji). Pozostałymi udziałowcami są Polska Grupa Farmaceutyczna i Dom Maklerski BMT. Przedstawiciele ComputerLandu podtrzymują deklarację, że w Clinikę może zostać zainwestowanych łącznie 23 mln zł. „Do kiedy? Trudno powiedzieć, kolejnych inwestycji będziemy dokonywać w miarę potrzeb wortalu” - wyjaśnia rzecznik ComputerLandu Michał Michalski.

Jak mówi prezes Cliniki Marek Jędrzejczyk, środki z podniesienia kapitału spółki zostaną przeznaczone na rozwój usług ASP i dokończenie budowy platformy transakcyjnej. Wortal powstał w grudniu zeszłego roku, jako serwis informacyjny dla branży medycznej i farmaceutycznej. W czerwcu br. być może zostanie uruchomiona platforma transakcyjna, która w pierwszym rzędzie połączy hurtownie farmaceutyczne z aptekami, a następnie apteki z kasami chorych. W przyszłości umożliwi także rozliczenia pomiędzy kasami. System transakcyjny znajduje się obecnie w fazie testów a pełną funkcjonalność zyska do września bieżącego roku.

Clinika.pl w ciągu 6 miesięcy działania zdobyła ponad 2 tys. zarejestrowanych użytkowników. Dodatni wynik finansowy portal spodziewa się uzyskać w IV kw. br.