Compaq w Polsce składany

Firma PC Factory będzie montowała komputery osobiste Compaqa, które będą sprzedawane w sieci dystrybucyjnej Techmexu

Compaq, (PCF) i Techmex podpisały list intencyjny, na mocy którego Compaq będzie sprawował kontrolę nad specyfikacją produktów i standardami jakości przy montażu komputerów swojej produkcji. Zespół techniczny amerykańskiej firmy zajmie się wdrożeniem w PCF standardów jakości Compaq Worldwide Quality dotyczących wyboru komponentów i przeprowadzania końcowych testów.

Firma PFC zajmująca się montowaniem komputerów jest położona niedaleko Szczecina. Posiada certyfikat ISO 9001 oraz, wedle zapewnień przedstawicieli amerykańskiego dystrybutora, dysponuje dobrym zapleczem logistycznym.

Rozpoczęcie produkcji jest planowane w najbliższych dniach. Początkowo na rynek mają trafić dwa modele przeznaczone na rynek małych i średnich firm. Do końca roku, według informacji rzecznik Compaqa Małgorzaty Walczak, pod Szczecinem ma zostać zmontowanych ma 30 do 40 tys. zestawów tej marki. Komputery montowane przez PCF będą dystrybuowane przez firmę Techmex za pośrednictwem sieci autoryzowanych partnerów Compaqa.

Compaq stracił na rynku amerykańskim pierwsze miejsce pod względem wielkości sprzedaży PC na rzecz Della. Compaq jest pierwszym zachodnim producentem komputerów osobistych, który zdecydował się na montowanie ich w naszym kraju.