Comp Rzeszów wygrał przetarg GUS

Spółka za 6,5 mln zł zbuduje hurtownię danych, która za 8 miesięcy zacznie gromadzić dane na potrzeby Narodowego Spisu Powszechnego i Powszechnego Spisu Rolnego.

Comp Rzeszów SA zbuduje hurtownię danych dla Głównego Urzędu Statystycznego. Hurtownia gromadzić będzie dane na potrzeby Narodowego Spisu Powszechnego i Powszechnego Spisu Rolnego. Wartość umowy opiewa na sumę 6,5 mln zł.

Dwufazowy przetarg na budowę hurtowni dla GUS ogłoszono na początku czerwca minionego roku. Do pierwszego etapu przetargu wystartowało 14 firm. Do drugiej części przetargu wybrane zostały cztery firmy, oprócz

Rzeszów o duży kontrakt walczyły IBM, i Softbank.

Na pytanie, dlaczego GUS zdecydował się wybrać Comp Rzeszów jako wykonawcę hurtowni, Marek Panek, dyrektor działu sprzedaży rzeszowskiej spółki powiedział: "O wyborze na pewno nie zadecydowały tylko względy finansowe, bowiem nasza oferta nie była najtańsza. Zaważyła strona merytoryczna. Bardzo istotne były referencje potwierdzane wizytami komisji przetargowej u naszych klientów. Comp Rzeszów ma bowiem na swoim koncie kilka wdrożeń hurtowni danych, m.in. w katowickim oddziale PKO BP, Deutsche Banku 24 czy Banku Przemysłowym".

Na stworzenie hurtowni danych w oparciu o serwery Hewlett-Packard i technologię Oracle, Comp Rzeszów ma najbliższe osiem miesięcy.

Comp Rzeszów SA powstała w 1992 r. Firma specjalizuje się we wdrożeniach rozwiązań informatycznych dla sektora bankowo-finansowego. Zatrudniają ponad 160 osób, w ubiegłym roku wypracowała przychód w wysokości 60,5 mln zł i zysk netto w kwocie 5,5 mln zł.